header6

Kaip Žiedų Valdovas knygų leidybą pakeitė

Autorius Laiqua . Paskelbta Įdomybės

Turbūt daugeliui girdėti teiginiai, kad Tolkino kūryba, ypač "Žiedų Valdovas", pakeitė fentezi literatūrą. Kartais šie teiginiai pavirsta į dar stipresnius, neva Tolkinas apskritai sukūrė šį žanrą. Tai nėra tiesa - jei Tolkinas ir buvo literatūrinės krypties pradininkas, tai nebent gerokai siauresnės epinės fentezi, mat kitokių "maginės" fantastikos kūrinių nemažai buvo ir iki to. Tačiau "Žiedų Valdovas", tiksliau sakant, jo leidimo minkštais viršeliais publikacija JAV, gerokai pakeitė fantastikos leidybą. Apie tai rašoma straipsnyje Tor.com.

Tolkinistinės kalėdinės dovanos

Autorius Laiqua . Paskelbta Įdomybės

Artėjant Kalėdoms, daugeliui kyla klausimų, ką gi padovanoti artimiems ir brangiems žmonėms. Jei tarp jų yra tolkinistų, arba žmonių, kuriuos norite užkrėsti Viduržeme, štai jums keletas idėjų dovanoms.

Tolkinizmo studijos - kaip tik rudeniui

Autorius Laiqua . Paskelbta Įdomybės

Daugelis tolkinistų mėgsta gilintis į Profesoriaus kūrybą. Bet vienam tą daryti gali būti sudėtinga - medžiagos yra tiek, kad per gyvenimą neaprėpsi. Žmonės juk ir disertacijas iš Tolkino studijų apsigina. Laimei, egzistuoja ne viena tolkinistinių studijų galimybė internete. Ir tai - toli gražu ne mėgėjų diskusijų forumai (nors yra ir tokių), o profesionalių Tolkino tyrinėtojų vedamos paskaitos, rašomi blogai ir netgi akademiniai moduliai.

Žemėlapiai fantastinėse knygose

Autorius Laiqua . Paskelbta Įdomybės

Ką pirmiausiai darote, paėmę į rankas naują fentezi knygą? Jei jūs nors kiek panašūs į mus, tai ieškote žemėlapių. Galimybė pamatyti pasaulį, į kurį jus nukels knyga, prideda neapsakomo žavesio kiekvienam kūriniui. Dabar naujoje Čikagos universiteto leidyklos knygoje galima susipažinti su garsiausiais fantastiniais žemėlapiais, jų kūrimo procesu, ir rašytojų mintimis apie fantastinę kartografiją.

Apie Saurono motyvus

Autorius Laiqua . Paskelbta Įdomybės

Tolkino kūryba daugelį skaitytojų žavi tuo, kad joje galima rasti labai daug peno apmąstymams. Kone kiekvienas senovinis vardas ar pavadinimas "Žiedų valdove" slepia tūkstančius metų praeities istorijos; daugelio veikėjų charakteriai ir motyvai pilnai atsiskleidžia tik perskaičius knygos priedus ar kitus Tolkino veikalus. Kai kurie Profesoriaus kūrybos gerbėjai ir tyrinėtojai pašvenčia ne vienerius metus įvairių aspektų analizei, tarp jų - ir veikėjų portretams.