header6

Tolkinistinės kalėdinės dovanos

. Paskelbta Įdomybės

Artėjant Kalėdoms, daugeliui kyla klausimų, ką gi padovanoti artimiems ir brangiems žmonėms. Jei tarp jų yra tolkinistų, arba žmonių, kuriuos norite užkrėsti Viduržeme, štai jums keletas idėjų dovanoms.

Visų pirma, žinoma, knygos. Tolkinas yra žinomas kaip rašytojas, kuris ir miręs knygas leidžia daug greičiau nei „Ledo ir ugnies giesmės“ autorius Martinas (ar „Karalžudžio kronikų“ Rothfussas...), taigi pasirinkimą turite milžinišką. Net jei žymiausios knygos jau perskaitytos, visada rasite kažką dar neskaityto, o gal ir nematyto – Tolkino kūrinių yra tikrai tiek daug. Skaitėte „Silmariljoną“? Pabandykite Viduržemės istoriją. Skaitėte ir ją? Pabandykite neviduržemiškus kūrinius - „Pražūtingojo krašto pasakas“ ar „Baladę apie Aotrou ir Itroun“. O jei norisi gilintis į Tolkino kūrybą, Viduržemę ir įvairius jų aspektus plačiau, jūsų laukia dešimčių autorių šimtai knygų apie Tolkiną ir jo kūrinius. Čia rasite kažko kiekvieno skoniui – nuo lingvistikos iki fizikos, nuo sąsajų su Nibelungais iki Pirmojo pasaulinio karo. Žinoma, labai daug dėmesio skiriama krikščionybei ir Tolkino ryšiams su ja. Užteks ne tik paskaitymui po Kalėdinių pietų, bet ir daugeliui metų ateityje.

Kitas daugelio Tolkino fanų mėgstamas dalykas yra įvairių filmų dekoracijų kopijos, ar tai būtų kardai, ar žemėlapiai, ar kostiumai, ar miniatiūrinis Minas Tiritas. Pasirinkimas, kaip ir kainos, labai įvairūs – nuo pigių kiniškų plastmasių iki tikrai aukštos kokybės Weta Workshop modelių. Taip pat galite rasti įvairiausių naudingų namuose daiktų su tolkinistine simbolika. Šalikai, rankšluosčiai, marškinėliai, bokalai, padėklai ir taip toliau – viskas vos poros klavišų paspaudimu nuo jūsų. Nenorėdami reklamuoti konkrečių gamintojų, daug nuorodų nedėsime, tačiau Etsy tolkinistinių dovanų rinkinys tikrai vertas pasidalinimo.

Dovanos neturi būti fizinės, tai gali būti ir įvairios patirtys. Aišku, kelionė į Naująją Zelandiją yra daugelio fanų svajonė, bet ir gerokai arčiau rasime daugybę tolkinistinių vietų. Pavyzdžiui, Šveicarijoje brolių Greisingerių įkurtas muziejus turi kone didžiausią tolkinistinių eksponatų kolekciją – ir knygų, ir filmų dekoracijų, ir dar daug ko. Ne per toliausiai, toje pačioje Šveicarijoje, esantis Lauterbrunnen slėnis, manoma, įkvėpė Tolkiną aprašyti Rivendelą. Didžiojoje Britanijoje tolkinistinių kelionių galima sugalvoti tiek, kad ir metų neužtektų viskam aplankyti: nuo Sarehole malūno prie Birmingemo, kurio apylinkėse Tolkinas augo tik atvykęs į šalį, iki Mertono koledžo ir Eagle and Child užeigos Oksforde. Taip pat visoje Europoje kasmet vyksta daug didelių tolkinistinių renginių, kuriuose apsilankyti irgi yra išskirtinė patirtis: Britanijos Tolkien Society rudeninis Oxonmoot, Vokietijos Tolkien Thing, didelius tarptautinei auditorijai skirtus renginius organizuoja ir slovėnai bei vengrai.

Gerų jums švenčių ir dosnaus kalėdinio Gandalfo!

Žymos: Kalėdos Dovanos