header6

Tolkinistiniai podcastai

. Paskelbta Įdomybės

Prasidėjo vasara, galbūt jau atostogaujate ar planuojate atostogas? Tai – puikus metas pasidomėti įvairiais dalykais, kuriems laiko neradote per gausybę darbų. Gulint paplūdimyje ar žvejojant, šienaujant žolę ar vaikštant miškuose, labai patogu klausytis podcastų (tinklalaidžių). Tolkinistiniai podcastai – ne išimtis, jų yra ne vienas.

The Prancing Pony Podcast. Kartą per savaitę du Tolkino kūrybos entuziastai, Alan Sisto ir Shawn E. Marchese, kalba apie – niekad neatspėsite – Tolkino kūrybą. Nagrinėja ją nuosekliai: nuo praėjusio rugpjūčio eina per Žiedų Valdovą ir dabar pasiekė Orų viršūnę. Per pusketvirtų metų istoriją nagrinėjo Hobitą, Silmariljoną, Tolkino biografijos elementus ir kai kuriuos kitus kūrinius. Jau yra 130 serijų, o medžiagos – dar bent keliems šimtams. Podcastą rasite čia.

The Legendarium Podcast. Nuo 2014 metų vykstanti beveik kassavaitinė laida apie įvairiausius gykiškus dalykus – daugiausiai literatūrą, bet taip pat ir komiksus, vaidmenų žaidimus, filmus ir taip toliau. Patys kūrėjai savo laidas pristato kaip „mitų, legendų, pasakų, fantastikos tyrinėjimus“. Jie nagrinėja klasikinius kūrinius ir aiškinasi, kodėl jie yra klasika; taip pat naujus, ieškodami atsakymo į klausimą, ar šie kūriniai taps klasika ir bus prisimenami po pusšimčio metų. Viskas prasideda nuo „Žiedų Valdovo“; tai yra bene pirmasis podcastas, šią knygą nagrinėjęs po skyrių, o ne visą iškart. Vėliau aptartos ir kai kurios „Silmariljono“ dalys. Pas juos rasite ir Narnijos, ir įvairių kitų fentezi, bet netgi vieno kito mokslinės fantastikos, autorių nagrinėjimus.

An Unexpected Podcast. Dar vienas podcastas, kuriame du vyrukai šnekasi apie „Žiedų Valdovą“, skyrius po skyriaus. Atrodo, tai jau tampa tradicija. Naujesnis už pirmuosius du, tačiau gali būti įdomus, jei išklausėte pirmuosius ir norite dar.

The Tolkien Professor Undergraduate Tolkien Survey. Corey Olsen yra vienas žymiausių Tolkino tyrinėtojų. Jis ne veltui vadinamas „Tolkino profesoriumi“, nes savo tyrimais dalinasi ir su studentais, vesdamas paskaitas Vašingtono koledže JAV. 2010 metais jis įrašė paskaitų ciklą ir paskelbė jį online. Nors tai nėra podcastas griežtąja prasme, bet informacijos - tikrai daug ir gilios. O jei norite daugiau, Olsenas taip pat veda reguliarius seminarus Mythgard Academy ir skaito nuotolines paskaitas Signum universitete.

Athrabeth. Žiedų Valdovas, žinoma, yra labai gerai, bet Tolkinas parašė ne tik jį. Hobitas ir Silmariljonas – taip pat gerai žinomi kūriniai, bet pažvelgę už jų rasime daugybę kitų, ne mažiau įdomių, bet ne taip žinomų tekstų. Būtent jiems skirtas šis Pokalbis (mat Athrabeth, išvertus iš sindų kalbos, reiškia būtent tai). Du Tolkino gerbėjai – Jude ir Steph – gilinasi į „Apie pasakas“, „Žiedų Valdovo“ priedus, Finrodo ir Andretės Pokalbį ir kitas įdomybes. Serijos – kartą per mėnesį, taigi nesunku pasivyti ir nebeatsilikti.

Oksfordo universiteto podcastai. Oksfordo universitetas rengia podcastus labai įvairiomis temomis: kartais tai yra paskaitų įrašai, kartais diskusijos, apie viską nuo Viduržemės iki senųjų kalbų, nuo parodų tame pačiame universitete iki kūrybos proceso. Podcastus, susijusius su Tolkinu, rasite čia.

Tolkinistinių podcastų yra ir daugiau. Gal praleidome jūsų mėgstamą? Pasidalinkite su mumis!

 

 

Žymos: Žiedų Valdovas Silmariljonas Tolkino tyrimai pasakos podcastai Oksfordo universitetas Prancing Pony Legendarium Athrabeth