header6

Fantastinių knygų klubas: Raganius

Autorius Nilde . Paskelbta Renginiai

Sausį skaitome Andrzejaus Sapkowskio „Raganių“ (apsakymų rinkiniai: „Paskutinis noras“, „Likimo kalavijas“).

Panirkime į daugelio Europos mitų ir pasakų įkvėptą fantastinį pasaulį, kuriame kartu sugyvena pasakiški padarai ir buitinė logika. Apsakymuose mes sekame įvairius profesionalaus monstrų naikintojo – raganiaus Geralto nuotykius, kuriuose tradicinės folklorinės istorijos pasuka kitokia linkme. Įvairių adaptacijų banga išgarsino knygų seriją ir personažus visame pasaulyje ir pirmos pažintys su šiuo pasauliu galėjo būti net tik iš skaitymo, bet ir iš matymo ar net žaidimo.

Laukiame visų aptarti kūrinį, jo fantastinį pasaulį bei adaptacijas Saulėtekyje, VU Mokslinės komunikacijos ir informacijos centre, A119 kambaryje, sausio 28 d., antradienį, 18.30 val.

Facebook įvykis.

Kavinė fantastiška: invazija

Autorius Nilde . Paskelbta Renginiai

Žemėje yra niekur kitur visatoje neaptinkamo elemento, paslaptingo ferumo, kurį galima panaudoti daugybėje įdomių įrenginių. Piktieji ufonautronai atskrenda pavergti žmonijos ir kasti šios stebuklingos medžiagos. Milžiniški kosminiai laivai kybo virš Vašingtono, Niujorko, Los Andželo, vienas pasiklydęs nuo Paryžiaus skrenda JAV pusėn. Ką daryti? Kaip gelbėtis? Pirmiausiai reikėtų nusipirkti spragėsių, kokio nesveiko gėrimo ir grožėtis vaizdais ekrane. Jau pirmosios invazijos metu ateiviai nusibaigė nuo bakterijų, vėlesni bandymai irgi baigėsi ne kaip. Kaip gerai, kad jie nemoka naudotis internetu ir kai kuriomis elementariomis žmonių technologijomis, nes kitaip mums būtų riesta. Ir kaip reikėtų surengti efektyvią invaziją į kitą planetą? Kaip kitos planetos primityvius čiabuvius supažindinti su mūsų nuostabia civilizacija?

Kaip derėtų rengti kitos planetos užpuolimą pasakos Eduardas Žemeckis, sėkmingai besimaskuojantis tarp čiabuvių nuo paskutinės invazijos.

Apie ateivių invazijas į Žemę ir žemiečių misijas į kitas planetas – sausio 16 d. 19:00 „Kavinėje fantastiškoje“, „Varioke“ (A. Jakšto g. 9, Vilniuje).

Facebook įvykis.

RPGerumas

Autorius Laiqua . Paskelbta Renginiai

Tradiciška, kad artėjant naujiems metams ir šąlant orams – mūsų širdys tik šyla. Šiluma ir džiaugsmu norime su Jumis pasidalinti žaidimų vakare RPGerumas, kuris vyks gruodžio 12 dieną, 18:30 valandą, stalo žaidimų klube „Rikis“ (Šv. Stepono g. 5, Vilnius).

Naujųjų metų tolkinistinis sutikimas

Autorius Laiqua . Paskelbta Renginiai

Tolkinistai – laimingi žmonės, nes Naujuosius metus sutikti gali dukart per metus. Gondoro naujametį minime pavasarį, o gruodžio pabaigoje tradiciškai susitinkame paminėti mūsiškojo kalendoriaus persivertimą. Taigi kviečiame ir šiuos metus palydėti bei 2019-uosius sutikti tolkinistinėje kompanijoje! Dvi dienos toli nuo civilizacijos, sodyboje tarp miškų Prienų rajone*, klajojant po apsnigtas (tikimės) apylinkes, žaidžiant stalo žaidimus ir RPG bei kitaip linksmai leidžiant laiką. Ir, žinoma, Naujųjų sutikimas ant piliakalnio!

Kavinė fantastiška: fantastinių filmų medicina

Autorius Laiqua . Paskelbta Renginiai

1 val. 43 min nakties Lietuvos laiku Vandenbergo oro pajėgų bazėje, esančioje ties centrine Kalifornijos pakrante, prasidėjo misija, kurios tikslas išsiųsti erdvėlaivį su astronautais į kosmosą. Maždaug po trijų valandų, kažkur Jakutijoje, klimato kaitą tyrinėjantys mokslininkai išsiruošė į ekspediciją, skirtą ištirti šylančios atmosferos padarinius amžinajam įšalui. Beje, lygiai tuo pat metu mažoje Pekino gatvelėje narkotikų prekyba užsiiminėjantis vaikinas sėkmingai nieko nenutuokiančiam narkomanui pardavė dozę medžiagos, ką tik išgautos namų sąlygomis veikiančioje laboratorijoje.