header6

Fantastinių knygų klubas: Accelerando

Autorius Nilde . Paskelbta Renginiai

DĖMĖSIO: Dėl karantino Knygų klubas nukeliamas į neapibrėžtą ateitį. Tikimės, kad balandžio pabaigoje jau galėsime susitikti.
 
Bepigu šiandien kalbėti apie tai, kad gyvename fantastiškoje ateityje, kai kiekvienas kišenėje nešiojame dešimt tūkstančių kartų galingesnį kompiuterį, nei tas, kurio užteko žmonių skrydžiams į Mėnulį. Ir tie patys skrydžiai į kosmosą vis dažnesni, va jau tuoj tuoj ir žmonės Mėnulin sugrįš. O kur dar proveržiai dirbtinio intelekto, naujų medžiagų ir kitose mokslo srityse... Tarp šių kvapą gniaužiančių atradimų ir išradimų vis pasigirsta kalbos apie technologinį singuliarumą – visuomenės virsmą, kai žmonės nebegalės nei valdyti, nei netgi suprasti vis greitėjančių technologinių pokyčių.

Kalbų apie singuliarumą netruko ir prieš dvidešimt metų, nors kompiuteriai tada buvo silpnesni, o telefonai – kvailesni. Charles Stross romanas „Accelerando“ būtent apie singuliarumą ir kalba. Devynios istorijos nuveda mus nuo XXI a. pirmosios pusės – maždaug šių dienų – iki nelabai apibrėžtos ateities galbūt po šimto metų. Per tą laiką ne tik Žemė ir žmonija, bet ir visa Saulės sistema pasikeičia neatpažįstamai. Technologinis singuliarumas pasirodo tikrai esąs „moksliukų ėmimas į dangų“, bet visiškai ne taip, kaip tie moksliukai galėjo tikėtis.

Keliauti per visus stulbinančius ir kartais sunkiai suvokiamus įvykius kartu su Macx gimine ir jų kate-robotu kviečiame kovo 31 dieną, antradienį, 18.30. Vieta, kaip įprastai, VU bibliotekos MKIC, Saulėtekio al. 5, A119 seminarų kambarys.

Romaną galite atsisiųsti legaliai ir nemokamai iš čia: https://www.antipope.org/charlie/blog-static/fiction/accelerando/accelerando-intro.html.
 

Tolkino skaitymo diena Vilniuje

Autorius Laiqua . Paskelbta Renginiai

DĖMĖSIO: Dėl karantino Tolkino skaitymo diena nukeliama į neapibrėžtą ateitį. Tikimės, kad balandžio pabaigoje jau galėsime susitikti.

Kasmet kovo pabaigoje viso pasaulio tolkinistai renkasi skaityti Tolkino kūrybos ištraukų. Lietuvoje - taip pat!

RPG Namelis Meistraus PineCon 2020

Autorius Augustas . Paskelbta Renginiai

Susitiksime Druskininkuose, per ketvirtą kartą vyksiantį nuostabųjį PineCon!

Jau kovo 14 dieną, Druskininkų jaunimo užimtumo centre (Veisiejų g. 17), kartu su aibe nuostabių organizacijų ir žmonių, bus žaidžiami įvairūs žaidimai ir bus labai linksmai leidžiamas laikas. Kadangi RPG Namelis negali gyventi be žaidimų, mes ten taip pat dalyvausime! Papasakosime ir pakviesime prisėdus prie stalų atrasti ne tik RPG ar kitokius pasaulius, bet ir patirti naujus nuotykius.

Su nekantrumu laukiame su Jumis ridenti kauliukus prie vieno stalo.

Daugiau informacijos Facebook įvykyje

RPG Pavasaris 2020

Autorius Augustas . Paskelbta Renginiai

Turime gerų naujienų – artėja pavasaris!

Šylančius orus ir bundančią gamtą paminėsime kasmetiniame RPG Pavasario renginyje, kuris tradiciškai vyks stalo žaidimų klube Rikis (Šv. Stepono g. 5, Vilnius).

Renginys vyks šių metų kovo 20 dieną, tad pasižymėkite ją kalendoriuje ir sekite mūsų naujienas diskusijų skiltyje, nes visai netrukus skelbsime žaidimus. Kaip visada, labai laukiame visų Jūsų, RPG Pavasaris yra puiki proga tiek visiems mums susitikti, tiek naujokams susipažinti su stalo RPG žanru ir mūsų bendruomene.

Daugiau informacijos Facebook įvykyje.

Kavinė Fantastiška: The History of Superhero Comics

Autorius Nilde . Paskelbta Renginiai

In 1938, a figure in blue tights and a red cape changed the world of modern mythology. His name was Superman and he ushered in a world of superheroes and a uniquely American style of storytelling. At this talk, Professor Jaq Greenspon (of YouTube’s Generation Geek videos) will take you through the highs and lows of the history of comic book superheroes, including a surprising Lithuanian connection. The event will take place at Variokas (Jakšto 9), March 12th, 7 PM.

Dėmesio! Kovo mėnesio kavinė vyks anglų kalba. Laukiame jūsų tradiciškai Varioke, A. Jakšto g. 9, kovo 12 d., 19 val.

Facebook įvykis.