header6

Fantastinių knygų klubas: Pirmadienis prasideda šeštadienį

Autorius Laiqua . Paskelbta Renginiai

Vaikai gali pakliūti į magų mokyklą, tačiau negi suaugusiems nebėra ko tikėtis? Anaiptol! Yra taip pat sunkiai aptinkami, bet ne mažiau užburiantys burtininkystės mokslo tyrimų institutai. Bent jau Karelijoje. Arkadijaus ir Boriso Strugackių „Pirmadienis prasideda šeštadienį (pasaka jaunesniojo amžiaus mokslo darbuotojams)“ – kultinė klasika, angliškai išleista kaip „Monday Starts on Saturday“ arba „Monday Begins on Saturday“. Tai knyga apie Archetipinį Institutą, kuriame savąjį gali atpažinti ir kiti magai. O mums – proga pakalbėti apie daug slaptumo sluoksnių turėjusią sovietinio taikomojo mokslo sistemą, deja, kartais skirtą ne žmogiškosios laimės bei gyvenimo prasmės paieškoms. Kiek pakapstę istoriją, rasime netikėtumų ir čia pat Saulėteky.

Kavinė fantastiška: Kritinė sėkmė

Autorius Laiqua . Paskelbta Renginiai

Sako viskas prasidėjo 1974-aisiais, kai pirmieji požemių naršytojai susidūrė su drakonais. Bet pradžią didele dalimi (ir net patys to neįtardami) davė fantastikos rašytojai, įskaitant laiku keliaujantį karo su marsiečiais veteraną ir pypkiuojantį elfų kalbų žinovą.

Fantastinių knygų klubas: Accelerando

Autorius Laiqua . Paskelbta Renginiai

Bepigu šiandien kalbėti apie tai, kad gyvename fantastiškoje ateityje, kai kiekvienas kišenėje nešiojame dešimt tūkstančių kartų galingesnį kompiuterį, nei tas, kurio užteko žmonių skrydžiams į Mėnulį. Ir tie patys skrydžiai į kosmosą vis dažnesni, va jau tuoj tuoj ir žmonės Mėnulin sugrįš. O kur dar proveržiai dirbtinio intelekto, naujų medžiagų ir kitose mokslo srityse... Tarp šių kvapą gniaužiančių atradimų ir išradimų vis pasigirsta kalbos apie technologinį singuliarumą – visuomenės virsmą, kai žmonės nebegalės nei valdyti, nei netgi suprasti vis greitėjančių technologinių pokyčių.