header6

Kavinė fantastiška: kaip XXI a. neuromantai kala iSmegenis

Autorius Laiqua . Paskelbta Renginiai

Daugybė mokslinės fantastikos kūrėjų kuria ateities scenarijus, kai žmogaus protas persikelia į skaitmeną. „Neuromancer“, „Altered Carbon“, Isaacas Asimovas, Cliffordas D.Simakas, Larry Nivenas, Vernoras Vinge'as, Nealas Stephensonas ir kiti. Tačiau kiek tokioje fantastikoje yra fantastikos - o kiek (kad ir po truputį vedami Elono Musko ir jo „Neuralink“) jau priartėjome prie to realybėje? Ir išvis, kaip veikia žmogaus smegenys, ką apie jas žinome ir kokias didžiausias mįsles jos yra uždavusios?

RPG Pavasaris

Autorius Laiqua . Paskelbta Renginiai

Tamsos valdovas Kovidijus Virusaitis ir toliau mus koroja RPG renginių trūkumu, tad neapsikentusi RPG Namelio komanda nusprendė pabandyti vieną iš jų perkelti į internetą! RPG Pavasaris per dvi dienas - kovo 27-28 - suves norinčius žaisti ir norinčius meistrauti mūsų Discord kanale. Ne tas pats, kaip susėsti už stalo, bet piktadariui sunkiau mus surasti, o ir skaitmeniniai kauliukai žemėn nenurieda.

Fantastinių knygų klubas: Axiom's End

Autorius Nilde . Paskelbta Renginiai

Kovo mėnesį kviečiame skaityti mokslinės fantastikos romaną "Axiom's End", parašytą pradedančiosios amerikiečių rašytojos ir youtube žvaigždės Lindsey Ellis.
 
Romanas pasakoja apie alternatyvius 2007-uosius ir kontaktą su nežemiška gyvybe. Nutekėjus informacijai, kad JAV vyriausybė nuslėpė sutikusi ateivius šalis panyra į sumaištį. Kora Sabino stengiasi nuo naujienų atsiriboti, bet iškilus pavojui jai ir jos šeimai, ji priversta tapti ateiviškos būtybės vertėja. Bėda, kad vertėjaudama būtybei, kurios ji negali iki galo pažinti ar suprasti, su laiku pasidaro neaišku, kam Kora atstovauja ir link kokios ateities veda žmoniją.
 
Pasikalbėti kviečiame kovo 30 dieną, antradienį, 19 valandą Google Meet platformoje.
 

Tolkino skaitymo diena

Autorius Laiqua . Paskelbta Renginiai

Kasmetiniai Tolkino skaitymai nenutrūksta ir pandemijos sąlygomis. Žinoma, gyvai susitikti galimybės neturėsime, bet paminėti Gondoro naujuosius metus pasineriant į Profesoriaus kūrybą galima ir virtualybėje. Tad kviečiame susitikti vakaronei Google Meet platformoje.

Tolkinėjimai: Nirnaeth Arnoediad

Autorius Nilde . Paskelbta Renginiai

Utúlie'n aurë! Diena išaušo, kai imamės skaityti 20-ąjį Silmariljono skyrių „Apie penktąjį mūšį: Nirnaeth Arnoediad“, vieną gražiausių, šlovingiausių ir liūdniausių visoje knygoje.
 
Skyriaus aptarti susitinkame kovo 16 d. 19 val.
 
Skyrius trumputis, tačiau po jo seks ilga Tūrino Tūrambaro sakmė, kurią geriau pradėti iš anksto 😉 Iki pasimatymo virtualybėje!
 

Renginio nuoroda Facebook.

Iliustracija - JENNY DOLFEN, AURË ENTULUVA