header6

Fantastinių knygų klubas: The Emperor's Soul

Autorius Nilde . Paskelbta Renginiai

Gruodžio mėnesį kviečiame skaityti maginės fantastikos novelę "The Emperor’s Soul", parašytą amerikiečių rašytojo Brandon Sanderson, kuris yra New York Times geriausiai parduodamas autorius. Išleista 2012 m., 2013 m. novelė buvo apdovanota Hugo premija.
 
Tai pasakojimas apie moterį Šai, vagį ir klastotoją (asmenį, kuris gali perrašyti daiktų praeitį, kad pakeistų jų dabartį). Pagauta mėginant pavogti imperatoriaus skeptrą, Šai turėtų būti nuteista mirties bausme. Tačiau imperatoriaus rūmai slepia tamsią paslaptį. Po paskutinio pasikėsinimo imperatorius Ašravanas guli komoje, o jo mirtis reikštų imperijos žlugimą. Vietoj mirties nuosprendžio imperatoriaus patarėjai Šai įkalina ir duoda jai neįmanomą užduotį - per šimtą dienų paslapčiomis sukurti, suklastoti, imperatoriui naują sielą.
 
Aptarimas vyks gruodžio 29 dieną, 19 val.!
 
Renginys facebook.

Kavinė fantastiška: svetimi, grobuonys ar visiškai kiti?

Autorius Laiqua . Paskelbta Renginiai

Amerikos mokslinės fantastikos aukso amžiaus (XX a. pirmos pusės) literatūroje ateiviai iš kosmoso buvo vaizduojami kaip pikti ir priešiški žmonijai. Kiek vėliau jie palengva ėmė darytis draugiškesni, nors vis vien išliko gana žmogiški. Iš esmės – geriečiai ar blogiečiai – jie visų pirma buvo žmogėnai su čiuptuvais.

Tolkinėjimai: Quenta Silmarillion 10-12

Autorius Nilde . Paskelbta Renginiai

Tolkinėjimai tęsiasi! Kasmėnesiniuose susitikimuose virtualybėje aptariame vis po naują gabalėlį epiškojo "Silmariljono".
 
Praėjusiuose užbaigėme, kai pirmą sykį nušvitus mėnuliui Fingolfino elfai pūsdami trimitus įžengė į Viduržemę, o lapkritį skaitome tris tolesnius skirsnius:Of the Sindar, Of the Sun and Moon and the Hiding of Valinor, Of Men.
 
Skaitykite, žymėkitės labiausiai užkabinusias vietas ir prisijunkite prie pokalbio jomis pasidalinti. Tiesa, Tolkinėjimuose laukiame ir dar nesusipažinusių su nuostabiu Profesoriaus pasauliu - būsime jūsų vedliai šioje kelionėje.
***
Susitinkame lapkričio 17 dieną, antradienį, 19 valandą, virtualybėje, nuorodą skelbsime facebook renginyje.

Fantastinių knygų klubas: Story of Your Life

Autorius Nilde . Paskelbta Renginiai

Lapkričio mėnesį kviečiame skaityti tikrai neilgą kūrinį - vos 39 puslapių novelę (apsakymą?) "Story of Your Life", parašytą amerikiečių rašytojo Ted Chiang.

Mokslinės fantastikos (o gal labiau lingvistikos?) apsakymas nustebina savo mintimi, kad kalba gali būti tokia svarbi, kad ją suvokiant keičiasi ne tik pasaulio, bet net laiko tėkmės suvokimas.Lingvistė Louise Banks pakviečiama išsiaiškinti ateivių rasės, netikėtai pasirodžiusios Žemėje, kalbą. Kaip kalbos suvokimas gali parodyti ateitį? Perskaitykite ir sužinokite.
 
2016 metais ši istorija ekranizuota ir didžiuosiuose ekranuose - filmas "Arrival" susilaukė apdovanojimų. Kas jums labiau patiko - knyga ar filmas?
 
Aptarimas vyks antradienį lapkričio 24 dieną, 19 val., Internetuose! Nuorodą rasite facebook renginyje.

Kavinė fantastiška: Europos komiksų kūrėjai

Autorius Laiqua . Paskelbta Renginiai

Europos žemyno kūrėjų komiksai laikomi įspūdingiausiais ir daugiausiai prisidėjusiais prie komiksų kultūros pakilimo iki devintojo meno (Ninth art) statuso. Europoje komiksų kurėjai vertinami lygiai taip pat pagarbiai, kaip kino režisieriai ar rašytojai.