header6

Kavinė fantastiška: Kritinė sėkmė

Autorius Laiqua . Paskelbta Renginiai

Sako viskas prasidėjo 1974-aisiais, kai pirmieji požemių naršytojai susidūrė su drakonais. Bet pradžią didele dalimi (ir net patys to neįtardami) davė fantastikos rašytojai, įskaitant laiku keliaujantį karo su marsiečiais veteraną ir pypkiuojantį elfų kalbų žinovą.

Kavinė fantatiška: tai turi bioninę ranką. Kas toliau?

Autorius Laiqua . Paskelbta Renginiai

Kiberpanko kūriniuose žmogus dažnai išmaino kažkokią savo kūno dalį į geresnę mechaninę, o fentezi sagose žmogus gali ramiai pasiversti į ančiasnapį. Jokių pėdsakų jo sąmonėje šie virsmai dažniausiai nepalieka. Bet kaip iš tiesų reaguotume į staigias ir drastiškas savo kūno metamorfozes?

Fantastinių knygų klubas: Accelerando

Autorius Laiqua . Paskelbta Renginiai

Bepigu šiandien kalbėti apie tai, kad gyvename fantastiškoje ateityje, kai kiekvienas kišenėje nešiojame dešimt tūkstančių kartų galingesnį kompiuterį, nei tas, kurio užteko žmonių skrydžiams į Mėnulį. Ir tie patys skrydžiai į kosmosą vis dažnesni, va jau tuoj tuoj ir žmonės Mėnulin sugrįš. O kur dar proveržiai dirbtinio intelekto, naujų medžiagų ir kitose mokslo srityse... Tarp šių kvapą gniaužiančių atradimų ir išradimų vis pasigirsta kalbos apie technologinį singuliarumą – visuomenės virsmą, kai žmonės nebegalės nei valdyti, nei netgi suprasti vis greitėjančių technologinių pokyčių.

Vasaros stovykla: Morgoto metai

Autorius Laiqua . Paskelbta Renginiai

Trečiasis amžius, 1636-ieji metai. Vieta: Kardolanas, Pilkapiai

Jau du šimtmečiai praėjo nuo paskutinio Kardolano valdovo žūties, bet dar yra menančių jį ir Karalių liniją. Jie gyvena senojoje sostinėje, Pilkapiuose, ir stengiasi išlaikyti šį Viduržemės kampelį laisvą nuo Priešo jėgų. Šiaurėje Artedainas kariauja su Angmaru, pietuose Gondoras priešinasi Umbaro korsarams ir Rytiečių puldinėjimams. Bent vakaruose ramiau – Brijų ir Grafystę įkūrę draugiški hobitai problemų niekam nekelia.

Bet iš pietų pasiekia nerimą kelianti žinia: maras plinta Pietinėje karalystėje, netrukus turbūt pasieks ir šiaurę. Klastingos Priešo užmačios ar valų rykštė? Kaip bebūtų, išgyventi bus nelengva. O kaip apskritai atrodo gyvenimas Pilkapiuose? Ką ten veikia dūnadanai per dienas, kokias istorijas pasakoja vakarais?