header6

Kavinė fantastiška: Kas per velnias tas ateivis?

Autorius Laiqua . Paskelbta Renginiai

Nuo teologijos paieškų Tolkieno ir Lewiso kūriniuose iki deginamų Hario Poterio knygų. Nuo popiežiumi išrinkto roboto ir eksperimento vardan ateivių nukryžiuojamų misionierių iki šv. Leibowitzo ordino vienuolių, gelbstinčių civilizacijos likučius. Krikščionybės ir fantastikos ryšys gan komplikuotas. Tiek krikščionys kartais savaip interpretuoja fantastinius kūrinius, tiek fantastai pasiduoda pagundai krikščionybę pateikti savaip, net jei tai vaizdą iškreipia. Kokios klaidos pasitaiko? Ką krikščionys galvoja apie fantastiką? Kas per velnias tas ateivis?

RPG Namelis VIII

Autorius Laiqua . Paskelbta Renginiai

Carpe diem, raganos!

Atėjo ruduo ir viskas tapo rimta! Jūsų ritualiniai laužai virs jūsų pragaišties liepsnomis. Jūsų burtai atsigręš prieš jus. Jūsų sugriauta pasaulio tvarka bus atkurta. Jūsų nelabieji tarnai ir demonai, kankinę naivius mirtinguosius, bus išvaryti, jūsų apgavystės demaskuotos, jūsų sugriauti miestai atstatyti. Mes gundyti, bet nesugundyti, mes kerėti, bet vis dar regintys, mes nuodėmingi, bet žinantys nuodėmės kainą. Šį rudenį už tvirtų vienuolyno sienų mes kviesime sergėti bejėges ir pažeidžiamas sielas. Apsiginkluokite įkvepiančiomis istorijomis, apsaugosiančiomis jūsų mintis, apsiaustais, apginsiančiais jūsų kūnus, pašventintame vyne nuplaukit savo kauliukus.

Rudeninė stovykla „Antrasis amžius“

Autorius Laiqua . Paskelbta Renginiai

Nuo tada, kai pasklido garsas, kad bus kuriamas serialas apie Viduržemę, vis sulaukiame klausimų, apie ką tiksliau jis bus. Tad nusprendėme šiam klausimui skirti visą rudeninę stovyklą. Stovykloje pasakosime apie Ardos Antrojo amžiaus įvykius ir Tolkieno laiškus, kursime ir dainuosime filksingą, klajosime po rudenėjančius miškus ir pievas, žaisime stalo ir lauko žaidimus, bei kitaip tolkinistiškai leisime laiką.

Stovyklausime mūsų tradicinėje vietoje Kulionyse, prie Molėtų astronomijos observatorijos.

Fantastinių knygų klubas: Enderio žaidimas

Autorius Nilde . Paskelbta Renginiai

Spalį skaitome Orsono Scotto Cardo „Enderio žaidimą“. „Ender's Game“ – tai tikra SciFi klasika. Romanas parašytas 1985, apdovanotas visais įmanomais SciFi prizais ir tapęs memų ir nuorodų šaltiniu kitiems kūriniams.

Veiksmas vyksta kažkada ateityje. Žemė kariauja su į vabzdžius panašiais ateiviais (yuck) ir reikalai nekokie. Besiruošdami naujam ateivių antpuoliui, žemiečiai treniruoja mokyklinio amžiaus jaunuolius būti kosmoso kariais. Mokinukas Andrew (pravardė „Ender“, lietuviškai „pribaigėjas“) Wigginsas pakliūva tarp elitinio būrio kadetų ir patenka į karinių žaidimų stovyklą kosmose, kurioje atsiskleidžia kaip tikras kovinės taktikos genijus. Ne visiems bendramoksliams patinka naujoko sėkmė, ir be draugų Enderis susiranda ir priešų. Vaikų žaidimai – tai tik žaidimai, o ar pavyks Enderiui tikrame mūšyje su vabalais?

Renkamės Saulėtekyje, VU Mokslinės komunikacijos ir informacijos centre, A119 kambaryje, spalio 29 d. 18.30 val. ir neužmirškite – the enemy’s gate is down!

Facebook įvykis

Fantastų bendruomenė Comic Con Baltics

Autorius Laiqua . Paskelbta Renginiai

Rugsėjo 21-22 dienomis Litexpo vyks didžiausias populiariosios kultūros renginys Lietuvoje, o gal ir Baltijos šalyse – Comic Con Baltics! Apsilankiusius jame kviečiame užsukti į Lietuvos fantastų bendruomenės stendą, kur galėsite: