header6

Tolkinėjimai 8-VII: Tarpukario Lietuvos fantastika

. Paskelbta Renginiai

Knyga – neatsiejamas kiekvieno fantasto palydovas. Prieš Neil‘ą Amstrongą buvo Verno Impey Barbicanes, prieš modernius atominius povandeninius laivus – kapitonas Nemo, prieš Eloną Muską – „Pasaulių karas“. Ilgą laiką susegtų popieriaus lapų kuokštas su jame suraityta logine simbolių grandinė buvo vienintelis kelias į nepažintus Visatos ir laiko tolius. Tad šį kartą Tolkinėjimai švęs ne vieną knygą ar autorių, o visą fantastinę literatūrą!

Tiesa, su maža išlyga. Mat kartu su istoriku Audriumi Dambrausku bandysime rekonstruoti tarpukario Lietuvos fantasto biblioteką. Ką galėjo skaityti, kaip vertino tai kas parašyta, kokie kūriniai buvo populiarūs tarpukario Lietuvos fantastikos mėgėjų tarpe, o gal tarpukariu buvo „fantastikos badas“? Kviečiame prisijungti visus norinčius, bei pabandyti kartu įvertinti, ar talpi ir spalvinga galėjo būti tarpukario Lietuvos fantasto knygų lentyna. 

Susitinkame kiek neįprastą Tolkinėjimams dieną - antradienį, liepos ketvirtą. Septintą valandą vakaro renkamės Tesla Pub, Totorių g. 5, antrame aukšte.

Facebook įvykis.