header6

Lituanicon ir fantastiškas rugsėjis

. Paskelbta Renginiai

Rugsėjo 30 dieną Vilniuje vyks Lituaniconas - jau 28-asis kasmetinis fantastų konventas. Šiemet antrus metus iš eilės jį organizuoja Tolkien Lietuva. Ne, tai nereiškia, kad Lituaniconas bus sektantiškas tolkinistų suvažiavimas. Priešingai - į jį kviesime visus visus, ir užkietėjusius fantastus, ir gal tik kartą ar porą su ja susidūrusius, ir įdomių dalykų turėtų rasti kiekvienas. Visą informaciją (po truputį pildomą) apie konventą rasite tinklalapyje ir Facebook puslapyje, taip pat Facebook įvykyje. O dar prieš konventą pakviesime jus į net devynis įžanginius renginius visą rugsėjo mėnesį.

Pirmasis renginys, į kurį jus pakviesime – „Mokslų kavinė“, kurioje vienas iš Lituanicono organizatorių – astrofizikas Kastytis Zubovas – pristatys juodąsias skyles. Sužinosite ir apie tai, kaip jas tyrinėja šių laikų mokslininkai, ir apie jų įkvėptus fantastinius kūrinius bei galimus mokslo proveržius ateityje. Renginys vyks rugsėjo 7 dieną, ketvirtadienį, bare „Happy Brew“ Vilniuje, Bokšto g. 8.

Lygiai savaite vėliau, rugsėjo 14 dieną, vilniečius pakviesime į Tolkinėjimus. Tolkinėjimai – tai kasmėnesiniai susitikimai, kuriuose pranešėjai pasakoja apie įvairią fantastiką, mitologiją – dažniausiai tai susiejant su „Žiedų valdovo“ autoriaus J.R.R. Tolkieno kūryba ir jo sukurtu plačiu pasauliu.

Šių tolkinėjimų vietą, temą ir pranešėją paskelbsime jau visai netrukus.

Dar po savaitės, rugsėjo 21 dienąTolkinėjimai įvyks ir Kaune. Jų tema bus ta pati, kaip ir Vilniuje, tai jei neturėsite galimybės sudalyvauti sostinėje, galėsite atsigriebti Kaune.

Tą pačią rugsėjo 21 dieną vilniečius pakviesime susipažinti su kolekcinių kortų žaidimu „Magic: the Gathering“. Populiariausias tokio tipo žaidimas pasaulyje, kitąmet švęsiantis 25 metų jubiliejų, Lietuvoje irgi turi aktyvią bendruomenę, kuri reguliariai renkasi žaisti Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje. Ketvirtadienio vakarai Vilniuje skirti naujiems žmonėms paragauti šios veiklos ir galbūt netgi susidėti pirmąją kaladę. Veiksmo vieta – stalo žaidimų klubas „Rikis“ Šv. Stepono gatvėje.

Rugsėjo 22 dieną turėsite progą susipažinti su viena iš kūrybinių fantastikos apraiškų – muzika. Unikalus koncertas, kuriame daug kam girdėtas fantastines dainas išgirsite kitaip, o daug kam girdėtos nefantastinės melodijos taps fantastiškomis. Vieta ir kitos detalės – taip pat netrukus.

Rugsėjo 23 dieną, šeštadienį, kviesime jus į Vingio parką, kur galėsite išbandyti kuo tikriausią – bet fantastinės kilmės – sportą juggerTrumpai apibūdinamas kaip regbio ir fechtavimosi hibridas, jugger yra komandinis sportas, kuriame komandos stengiasi išmušti varžovų žaidėjus ir nunešti „kaukolę“ (kamuolį) į taikinį priešininkų aikštės pusėje. Prieš tris dešimtmečius australų postapokaliptiniame filme „Salute of the Jugger“ pasirodęs žaidimas netruko persikelti į realų pasaulį, o Lietuvoje žaidžiamas kiek daugiau nei metus. Čia turėsite galimybę pamatyti, kaip žaidžia lietuviai ir gerokai labiau patyrę svečiai iš Latvijos – ir, žinoma, išbandyti jėgas patys.

Lituanicono savaitę pradėsime rugsėjo 26 dieną, antradienį – ir pradėsime neįprastų fantastinių filmų vakaru. Filmus ne tik pamatysite, bet galėsite apie juos padiskutuoti su kiną išmanančiu vedėju. Detalės – netrukus.

Rugsėjo 28 dieną, ketvirtadienį, pakviesime į fantastinių knygų klubo susitikimą. Tai – irgi reguliarus kasmėnesinis įvykis, bet šis bus ypatingas, nes knygos aptarime dalyvaus ir knygos autorius. Mat tai – vienas iš Lituanicono svečių!

Rugsėjo 29 dieną, konvento išvakarėse, stalo žaidimų klube „Rikis“ vyks stalo žaidimų vakaras, kuris irgi vyksta reguliariai, kiekvieną penktadienį. Susipažinti su stalo žaidimų įvairove, juos išbandyti ir, jei tik panorėsite, įsigyti galėsite visą vakarą.

Na ir, žinoma, rugsėjo 30 dieną visą šį fantastinį mėnesį vainikuos Lituaniconas, kuris nuo 11 valandos kvies jus klausytis pranešimų, žaisti žaidimus, žiūrėti filmus, tyrinėti virtualiąją realybę ir užsiimti dar daug fantastiškų veiklų.

Visi įžanginiai renginiai, kaip ir pats Lituaniconas – nemokami!

Pasimatykime fantastiškąjį rugsėjį!