header6

Tolkinėjimai Kaune II-9: Alternatyvūs pasauliai CS Lewis kūryboje

. Paskelbta Renginiai

J. R. R. Tolkieno kūryba skleidėsi artimų bendražygių - rašytojų ir mokslininkų rate. Bičiuliai, pasivadinę “The Inklings”, rinkdavosi kiekvieną savaitę prie alaus bokalo aptarti vienas kito kūrybą. “The Inklings” susižavėjimo ir kritikos neišvengė ir “Žiedų valdovas”. Vienas iš artimiausių Tolkien’o bičiulių buvo C. S. Lewis - įžymusis Viduramžių ir Renesanso literatūros žinovas bei krikščionybės apologetas, parašęs ne vieną fantastinę knygą vaikams ir suaugusiems.

Mums, gyvenantiems toli nuo Lewiso tėvynės, sunku įsivaizduoti, kokią įtaką praeito šimtmečio Vakarų Europos vaikams padarė jo “Narnijos kronikos”. Pvz., J. K. Rowling (“Harry Potter”) ir Eoin Colfer (“Artemis Fowl”) prisipažino, kad vaikystėje būtent “Narnijos kronikos” labiausiai audrino jų vaizduotę. Vakaruose ne mažiau žinoma ir suaugusiems skirta fantastinė Lewiso kūryba. Ji nepaprastai įvairi, įtraukianti fantasy, mokslinės ir filosofinės fantastikos elementus. Svarbiausias šios kūrybos motyvas - alternatyvių pasaulių ir tikrovių įtikinamas aprašymas; labiausiai kraują kaitinantis jos elementas - mėginimas suvokti šių pasaulių realų buvimą ir iš to plaukiančias pasekmes mūsų tikrovei.

Apie alternatyvios tikrovės aiškinimus C. S. Lewis fantastinėje kūryboje rugsėjo Tolkinėjimuose papasakos doc. dr. diak. Benas Ulevičius. Susitinkame kavinėje "Forto dvaras" rugsėjo 21 dieną, ketvirtadienį, 19 valandą. Facebook įvykis.