header6

Tolkinėjimai 9-I: Tolkinistiniai stalo žaidimai

. Paskelbta Renginiai

Devintąjį Tolkinėjimų sezoną pradėsime pažintimi su stalo žaidimais!

J. R. R. Tolkieno sukurtas pasaulis sulaukė jau ne vienos sėkmingos (ar nelabai) adaptacijos kitose medijose – nuo 1978 m. R. Bakshi animacinės interpretacijos iki pasaulinės šlovės sulaukusios P. Jacksono ekranizacijos. Žiedų valdovo atpasakojimai pasirodė televizijos ekranuose ir teatro scenose, sukurta gausybė įvairioms platformoms skirtų vaizdo žaidimų. Galima daug diskutuoti apie kokybę, interpretacijos ištikimybę šaltiniui ir autoriui, tačiau dėl vieno verta sutikti – kiekvienas toks bandymas atveria dar vienus vartus į šį nuostabų pasaulį, prie kurio vis maga prisiliesti.

Vienas geriausių būdų tai padaryti – stalo žaidimai. Unikali prieiga prie šio pasakojimo leidžia ne tik dar kartą jį patirti, tačiau ir tapti savotiška jo dalimi. Šiuose Tolkinėjimuose apžvelgsime pagal J. R. R. Tolkieno kūrybą sukurtus stalo žaidimus ir bandysime suprasti, kaip jų dizainerių pasirinkti sprendimai sujungia žaismo mechanizmus ir naratyvo elementus, kokią įtaką tai gali turėti žaidžiančiajam, kaip paveikiamas istorijos pasakojimas ir potyris, koks yra santykis tarp originalo ir jo reprezentacijos, kurios savotiškais bendraautoriais dažnu atveju tampa patys žaidėjai.

Tolkinėjimus ves stalo žaidimų fanatas (o kaip kitaip) Vytautas Ožeraitis. Susitinkame, kaip jau tapo įprasta, kavinėje-bare "Būsi Trečias" Totorių gatvėje, sausio 18 dieną, ketvirtadienį, 19 valandą. Ten bus vietos ne tik pasiklausyti apie žaidimus, bet ir juos išbandyti.

Facebook įvykis.