header6

Rohano įkūrimas – jau čia pat!

. Paskelbta Renginiai

Vos po savaitės, liepos 13 dieną, Labanoro girioje rinksis Lietuvos, Latvijos ir Vengrijos tolkinistai – šešiasdešimt jaunuolių, kurie per savaitę ten įkurs Rohaną ir mokysis pažinti bei sugyventi su kitomis kultūromis. Jaunimo mainų projektas “Setting of Rohan”, finansuojamas Europos komisijos programos Erasmus+ lėšomis, suteiks galimybę susipažinti su kultūrų kilme, jų skirtumų prigimtimi, o svarbiausia – išgyventi šiuos skirtumus ir kultūrų konfliktus net penkių dienų trukmės gyvo veiksmo vaidmenų žaidime. Aplankyti Rohaną ir pamatyti, kaip sekasi jo dalyviams – o gal ir trumpam prisijungti prie žaidimo – galite ir jūs!

Pasiruošimai jaunimo mainams vyksta iš peties: ruošiamas žaidimo scenarijus, rengiamos dekoracijos ar bent jų gamybos instrukcijos, dėliojamos paskutinės detalės, kad renginys vyktų sklandžiai. Beveik visą programą ruošia patys dalyviai; tokia yra jaunimo mainų idėja – galimybė jauniems žmonėms mokytis vieniems iš kitų. O šešios dešimtys entuziastingų žmonių tikrai turės ko vieni kitus išmokyti.

Lietuvos dalyvių išankstinis susitikimas Vilniuje

Aplinka – irgi įstabi: didžiulė kaimo turizmo sodyba Labanoro girioje, iš visų pusių supama miškų. Būtent tie miškai ir taps Rohanu ir aplinkinėmis teritorijomis, o dalyviai, pasidalinę į tris komandas, įkūnys tris žmonių grupes, norinčias gyventi toje pačioje vietoje. Kaip jiems pavyks išspręsti konfliktus, kylančius dėl skirtingų kultūrinių normų, papročių ir tradicijų? Tą parodys tik žaidimo eiga.

Tai - tik vienas sodybos kampelis

Net jei nespėjote užsiregistruoti į renginį ir nepatekote tarp atrinktųjų dalyvių, vis tiek galite jame apsilankyti! Tam tereikia parašyti mums – el. paštu Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį., žinute feisbuke ar susisiekti kokiu kitu jums žinomu būdu – ir suderinti, kada ir kuriam laikui norėtumėte atvykti, bei kokiu būdu atvyksite (ar automobiliu, ar jus reikės kažkur pasitikti). Nepažadame, kad galėsime priimti visus norinčius pasisvečiuoti, bet pasistengsime tą padaryti. Tiesa, jei norėsite nakvoti, jums reikės palapinės, kilimėlio ir miegmaišio, o jei norėsite valgyti bendrus pusryčius, pietus ar vakarienę, prašysime prisidėti padengiant jų gaminimo išlaidas.

Iki susitikimo Rohane!

Jaunimo mainų projektas "Settling of Rohan" yra finansuojamas Europos komisijos programos "Erasmus+" lėšomis. Visa čia pateikiama informacija atspindi tik projekto organizatorių nuomonę ir negali būti laikoma oficialia Erasmus+ ar Europos komisijos pozicija.