header6

Tolkinėjimai 9-XII: Elfai ir žmonės, mirtis ir prisikėlimas

. Paskelbta Renginiai

Skandinavų mitologijoje esama Helheimo, požemio karalystės, į kurią pakliūva mirusieji – tiek žmonės, tiek dievai. Senovės graikų legenda pasakoja apie dainių Orfėją, nukeliavusį į Hadą, kad parsivestų iš ten mirusią žmoną Euridikę. O Tolkino Viduržemėje esminis skirtumas tarp elfų ir žmonių yra tai, kas laukia jų sielų po mirties. Netektis ir mirtis, o kartu ir pomirtinis gyvenimas bei prisikėlimas yra temos, kurias nepaliaujamai gvildename ne tik mituose ar fantastikoje. 

Paskutiniuosiuose devintojo sezono tolkinėjimuose kalbėsimės apie Bereną ir Lūtijeną – žmogų ir elfę, kurių neišskyrė net mirtis, apie mirties vaizdavimą Tolkino legendariume, kaip liūdna būti nazgūlu, ką Psichė veiktų Mandoso menėse, ar Huanas nusipelno Valhalos, ir apskritai apie mirusiųjų pasaulius mitologijoje bei apie prisikėlimą.

Tolkinėjimų vedėjai, siauruose ratuose plačiai žinomi kaip Nilde ir Laiqua, lauks jūsų linksmiausiose metų šermenyse gruodžio 6 dieną, ketvirtadienį, kavinėje „Būsi Trečias“ Totorių gatvėje. Pradžia, kaip įprasta, 19 valandą.

Facebook įvykis.