header6

Kavinė fantastiška: Dievai ir skaičiai

. Paskelbta Renginiai

Kol Odisėjas apgaudinėjo ciklopą Polifemą slėpdamasis po avimi, jaunas apačis iš Varno olos paspruko pasinaudodamas jaučiu. Raudonkepuraitę vilkas kartais sėkmingai suvalgo, o kartais mergaitė plėšrūną pergudrauja. Skandinavų mituose dievas Lokis apsimeta deive Frėja ir labai jau vilkiškai bando atsakyti į Torui kylančius klausimus.

Įvairios pasaulio tautos pasakoja panašias fantastines istorijas, tuo labai džiugindamos mokslininkus. Apsiginklavę skaičiais, lygtimis ir funkcijomis, jie griebia tautosaką ir… patys imasi pasakojimų. Kaip folkloras rodo politinės centralizacijos lygį ir kalorijas? Kaip skambėjo pirmieji mitai? Kur gyveno pirmasis pasakų kalvis? Kuriais mitais galime tikėti? Galų gale, kuo čia dėta matematika?

Kovo mėnesio „Kavinė fantatiška“ pristato ekonomikos doktoranto Pijaus Krūmino pasakojimą apie mokslininkų taikomą matematinę analizę tyrinėjant mitus, pasakas ar kitą tautosaką. Jei mitologijos ar folkloras Jums bent kiek įdomu, užsukite ir nenusivilsite. Net jei skaičiams jaučiate alergiją.

Susitinkame kavinėje-bare „Paviljonas“ ketvirtadienį, kovo 21 dieną. Pradžios laikas gali šiek tiek keistis – artimiausiomis dienomis bus patikslinta.

Facebook įvykis.