header6

Fantastinių knygų klubas: Accelerando

. Paskelbta Renginiai

DĖMĖSIO: Dėl karantino Knygų klubas nukeliamas į neapibrėžtą ateitį. Tikimės, kad balandžio pabaigoje jau galėsime susitikti.
 
Bepigu šiandien kalbėti apie tai, kad gyvename fantastiškoje ateityje, kai kiekvienas kišenėje nešiojame dešimt tūkstančių kartų galingesnį kompiuterį, nei tas, kurio užteko žmonių skrydžiams į Mėnulį. Ir tie patys skrydžiai į kosmosą vis dažnesni, va jau tuoj tuoj ir žmonės Mėnulin sugrįš. O kur dar proveržiai dirbtinio intelekto, naujų medžiagų ir kitose mokslo srityse... Tarp šių kvapą gniaužiančių atradimų ir išradimų vis pasigirsta kalbos apie technologinį singuliarumą – visuomenės virsmą, kai žmonės nebegalės nei valdyti, nei netgi suprasti vis greitėjančių technologinių pokyčių.

Kalbų apie singuliarumą netruko ir prieš dvidešimt metų, nors kompiuteriai tada buvo silpnesni, o telefonai – kvailesni. Charles Stross romanas „Accelerando“ būtent apie singuliarumą ir kalba. Devynios istorijos nuveda mus nuo XXI a. pirmosios pusės – maždaug šių dienų – iki nelabai apibrėžtos ateities galbūt po šimto metų. Per tą laiką ne tik Žemė ir žmonija, bet ir visa Saulės sistema pasikeičia neatpažįstamai. Technologinis singuliarumas pasirodo tikrai esąs „moksliukų ėmimas į dangų“, bet visiškai ne taip, kaip tie moksliukai galėjo tikėtis.

Keliauti per visus stulbinančius ir kartais sunkiai suvokiamus įvykius kartu su Macx gimine ir jų kate-robotu kviečiame kovo 31 dieną, antradienį, 18.30. Vieta, kaip įprastai, VU bibliotekos MKIC, Saulėtekio al. 5, A119 seminarų kambarys.

Romaną galite atsisiųsti legaliai ir nemokamai iš čia: https://www.antipope.org/charlie/blog-static/fiction/accelerando/accelerando-intro.html.