header6

Kavinė fantastiška: Dirbtinis intelektas

. Paskelbta Renginiai

Žmonija nuo neatmenamų laikų ieškojo esybės, turinčios tai, kuo labiausiai gali pasigirti žmogus – protą. Ir lygiai taip pat bijojo ją atrasti. Esama nuomonių, kad iš tokių paieškų atsirado ir dievai.

Pati dirbtinio intelekto sąvoka pirmą kartą buvo panaudota 1956 metais – porą metų nuo tada, kai buvo sukurtos programos, kurios MOKĖSI žaisti šaškėmis. Ne žaidė pagal iš anksto suprogramuotą algoritmą, bet būtent MOKĖSI žaisti.

Tačiau grožiniuose kūriniuose šis dalykas, kuris tada dar neturėjo nukalto termino, pasirodė dar anksčiau – XIX amžiuje. Na, o XX a. pabaigoje išvis suvešėjo, kai didžiuosiuose ekranuose ir knygų puslapiuose apsigyveno HAL 9000, Neuromanceris, Skynet ir kiti.

Bet štai atėjo XXI amžius ir dirbtinis intelektas tapo realybe. Tad kiek jis sutampa su fikcija? Kas jam būdinga? Kiek jis iš tiesų baisus? Ir ko gali mus išmokyti?

Apie visa tai artimiausioje „Kavinėje Fantastiškoje“ pasakos mokslo ir technologijų žurnalistas Adomas Rutkauskas. Dėmesio! Dėl karantino ši Kavinė Fantastiška bus transliuojama internetu „Kavinės fantastiškos“ Facebook paskyroje, gyvas susitikimas nevyks.

Facebook įvykis.