header6

Kavinė fantastiška: Tarpplanetiniai santykiai

. Paskelbta Renginiai

Mokslinės fantastikos filmai, knygos, žaidimai žada galaktines federacijas, rodo ir imperijas, galaktinius parlamentus. Šioje įsivaizduojamoje ateityje žmonės ir ateiviai valdo planetų dydžio kosminius laivus kovodami dėl planetų ir žvaigždžių sistemų, siekdami įtvirtinti savo tvarkas, normas ir vertybes. Pesimistiniuose kūriniuose rašoma, kaip kosminės civilizacijos slapstosi viena nuo kitos gyvendamos didžiausioje nepasitikėjimo atmosferoje ir sunaikinimo baimėje. 

Ar tikrai ši mokslinė fantastika gali virsti ateities realybe? Kaip iš tikro gali atrodyti tarptautiniai / tarpplanetiniai santykiai ateityje? Kas lems jų intensyvumą? Ar konfliktai ir užkariavimai bus tokie intensyvūs kaip rašoma ar rodoma? Ar pavyks sukurti galaktine bendruomenę? Šiuos klausimus nagrinės Giedrius Česnakas – Lietuvos karo akademijos Politikos mokslų katedros docentas, mokslinės fantastikos gerbėjas, tikintis, kad žmones riboja tik jų vaizduotės ribos.

Laukiame Jūsų gegužės 21 d., 19 val. Dėmesio! Dėl karantino ši Kavinė Fantastiška bus transliuojama internetu, gyvas susitikimas nevyks.

Facebook įvykis.