header6

Fantastinių knygų klubas: Accelerando

. Paskelbta Renginiai

Bepigu šiandien kalbėti apie tai, kad gyvename fantastiškoje ateityje, kai kiekvienas kišenėje nešiojame dešimt tūkstančių kartų galingesnį kompiuterį, nei tas, kurio užteko žmonių skrydžiams į Mėnulį. Ir tie patys skrydžiai į kosmosą vis dažnesni, va jau tuoj tuoj ir žmonės Mėnulin sugrįš. O kur dar proveržiai dirbtinio intelekto, naujų medžiagų ir kitose mokslo srityse... Tarp šių kvapą gniaužiančių atradimų ir išradimų vis pasigirsta kalbos apie technologinį singuliarumą – visuomenės virsmą, kai žmonės nebegalės nei valdyti, nei netgi suprasti vis greitėjančių technologinių pokyčių.

Kalbų apie singuliarumą netruko ir prieš dvidešimt metų, nors kompiuteriai tada buvo silpnesni, o telefonai – kvailesni. Charles Stross romanas „Accelerando“ būtent apie singuliarumą ir kalba. Devynios istorijos nuveda mus nuo XXI a. pirmosios pusės – maždaug šių dienų – iki nelabai apibrėžtos ateities galbūt po šimto metų. Per tą laiką ne tik Žemė ir žmonija, bet ir visa Saulės sistema pasikeičia neatpažįstamai. Technologinis singuliarumas pasirodo tikrai esąs „moksliukų ėmimas į dangų“, bet visiškai ne taip, kaip tie moksliukai galėjo tikėtis.

Keliauti per visus stulbinančius ir kartais sunkiai suvokiamus įvykius kartu su Macx gimine ir jų kate-robotu kviečiame liepos 21 dieną, antradienį, 18.30 VU bibliotekos MKIC, Saulėtekio g. 5, Vilniuje. Susirinkus reikės laikytis rekomendacijų: išlaikyti atstumus, dezinfekuotis rankas prie įėjimo į biblioteką ir panašiai. Kadangi MKIC dirba vasaros režimu ir po 21 val. infostale nebėra darbuotojų iki 8 val. ryto, tai per ilgai neužsisėdėsime ir kaip visada norinys toliau diskusiją tęs prie vakarienės "Kino studijoje". 

Romaną galite atsisiųsti legaliai ir nemokamai iš čia.

Facebook įvykis.