header6

Kavinė fantastiška. Cosplay: menas ar žaidimas?

. Paskelbta Renginiai

Cosplay – kiekvienais metais vis stipriau Lietuvoje plintantis fenomenas, kuris apjungia įvairių filmų, knygų, komiksų ir žaidimų gerbėjus. Tai yra popkultūros reiškinys, kuris pirmiausia prasidėjo kaip hobis ir noras išreikšti savo meilę mėgstamiems veikėjams per kostiumų kūrimą ir persirenginėjimą. Cosplay šaknys prasidėjo dar XX a. JAV ir netrukus išplito Japonijoje, kurioje ir buvo pirmą kartą panaudotas šis terminas, susidedantis iš costume ir play.

Šiandien visame pasaulyje popkultūros, žaidimų ir komiksų festivaliai yra neįsivaizduojami be cosplay reiškinio, kuris ne tik pritraukia tūkstančius fanų, bet ir leidžia cosplayer‘iams varžytis ant scenos ir atstovauti savo šalis tarptautiniuose cosplay konkursuose. Cosplay yra ne tik persirenginėjimas, bet ir visas kūrimo procesas: kostiumo siuvimas, ginklų ir šarvų gaminimas, perukų formavimas, makiažas ir galų gale įsijautimas į mylimą personažą.

Esu Marija Liatukaitė, cosplay bendruomenėje geriau žinoma slapyvardžiu SHIRO I. Savo cosplay kelionę pradėjau 2011 m. būdama dar vaikas ir iki šiol aktyviai tuom užsiimu – gaminu pati kostiumus, dalyvauju cosplay konkursuose Lietuvoje ir užsienyje bei vis dar patiriu tiek pat džiaugsmo, kiek patyriau, kai pirmą kartą apsivilkau kostiumą prieš beveik 10 metų.

Kavinė fantastiška vyks ketvirtadienį, sausio 21 dieną, pradžia - 19 val. Stebėti ją galėsite per FB Live.

Facebook įvykis.