header6

Karaliaus sugrįžimui – 60!

. Paskelbta Įdomybės

Šiandien sukanka lygiai 60 metų nuo trečiosios „Žiedų valdovo“ dalies, „Karaliaus sugrįžimo“, išleidimo. Pirmosios dvi romano dalys pasirodė metais anksčiau, 1954-aisiais liepą ir lapkritį, bet paskutinio tomo skaitytojams teko laukti dar beveik metus. Kodėl? Ogi dėl Tolkino pomėgio knebinėtis ir krapštinėtis prie detalių, šiuo atveju – dėlioti „Žiedų valdovo“ priedų medžiagą. Jos jis turėjo prikaupęs daugybę, tačiau atrinkti, surašyti tvarkingai ir pateikti leidėjams užtruko ilgai. Bet leidėjai sulaukė, skaitytojai irgi, ir štai jau šešis dešimtmečius visas pasaulis gali džiaugtis Saurono nugalėjimu, Aragorno grįžimu į sostą ir Žiedo nešėjų išplaukimu į Vakarus.

Tokiomis progomis tolkinistai dažnai rengia įvairius minėjimus. Šįkart toks minėjimas – akcija socialiniuose tinkluose. Prie jos galite prisijungti ir jūs: raskite 60 žodžių ilgio citatą iš „Žiedų valdovo“ ir pasidalinkite ja, pridėję žymą #LOTR60words . Smagaus ieškojimo!

Beje, sukaktis šiandien ne vienintelė. Tą pačią dieną 1949-aisiais metais išleistas „Fermeris Džailsas iš Hemo“. Tad citatos apie drakoną Chrisofilaksą irgi laukiamos.

Žymos: Žiedų Valdovas Karaliaus sugrįžimas Sukaktis Fermeris Džailsas