header6

Atkurkime Grafystę Vengrijoje!

. Paskelbta Naujienos

Šią vasarą, liepos 15-24 dienomis, Vengrijoje rinksis Lietuvos, Suomijos ir Vengrijos tolkinistai. Susirinkę visą savaitę jie mokysis amatų, pažindinsis su Viduržemės kūrėjais, hobitų ir kitų padermių gyvenimu ir, žinoma, vieni kitais. Ir visa šita kelionė – nemokama! Ar nori prie mūsų prisijungti? Skaityk toliau...

Prieš trejus metus, 2013-ųjų liepą, Aukštaitijoje susirinko Vengrijos ir Lietuvos tolkinistai ir devynias dienas keliavo po miškus, maudėsi ežeruose, vakarojo prie laužo, sekė sakmes, šaudė iš lanko, mokėsi rašyti tengvomis, įveikinėjo voratinklius ir visaip kitaip įsijautinėjo į kelionę per Gūdžiagirę. Po šio susitikimo kolegos vengrai mums pažadėjo, kad padarys panašų renginį ir pakvies į jį mus. Ir štai pagaliau jiems pavyko, taigi šią vasarą keliausime į svečius pas bendrabepročius iš Vengrijos!

Šis renginys – tai Europos komisijos programos “Erasmus+” jaunimo mainų projektas, pavadintas “Restoring the Shire”, arba “Grafystės atkūrimas”. Jį organizuoja Vengrijos tolkinistų organizacija kartu su mumis bei Suomijos tolkinistais. Rengsimės projektui visą pavasarį ir vasaros pradžioje, o liepos 15-24 dienomis Vengrijoje stovyklausime.

Ką ten veiksime? Stovyklos tema – įvairiausi amatai, kurių galėjo būti Grafystėje, ir jų modernus taikymas. Susipažinsime su daugybe veiklos rūšių, nuo krosnies statybos ir duonos kepimo iki vaistinių augalų paieškos ir žaislų iš vilnos gamybos. Taip pat aiškinsimės apie didžiausius Viduržemės kūrėjus, Tolkino požiūrį į pramonę ir modernizmą, hobitų reikšmę Viduržemės istorijoje ir taip toliau. Mokysimės vengrų ir suomių kalbų, o kolegas mokysime lietuviškai. Ir, žinoma, darysime visa tai, be ko neįmanoma stovykla – gaminsime maistą ant laužo, dainuosime ir vakarosime iki paryčių, dirbsime komandose, susipažinsime su bendraminčiais iš užsienio...

Jau įdomu? O geriausia žinia – dalyvavimas šiame renginyje jums gali nieko nekainuoti! Visą projektą finansuoja Europos komisija, taigi dalyviams bus apmokamas apgyvendinimas, maitinimas, programos rengimo išlaidos, netgi kelionė! Tiesa, yra ir papildoma sąlyga: dalyvių amžius turi būti iki 30 metų.

Taigi, ar norite dalyvauti Grafystės atkūrime? Jau netrukus čia rasite dalyvio registracijos anketą, taigi sekite reklamą!

Žymos: Grafystė Hobitai TL Draugija Restoring the Shire