header6

Paroda apie Tolkiną-kareivį

. Paskelbta Naujienos

Prieš porą savaičių Anglijoje, Stafordšyro (Staffordshire) grafystėje, Cannock Chase parko muziejuje atidaryta paroda “J.R.R. Tolkien – soldier and myth maker”. Parodoje eksponuojami Tolkino piešiniai, tekstų fotokopijos bei nuotraukos, susijusios su rašytojo gyvenimu Pirmojo pasaulinio karo metais.

 

Vieta parodai parinkta neatsitiktinai – pradėjęs karinę tarnybą Tolkinas karui ruošėsi būtent čia. 1916-ųjų kovą jis susituokė su Edita, tada į netoliese esantį Great Haywood miestelį persikėlė ir ji. 1916-ųjų vasarą Tolkinas su savo būriu iškeliavo į Prancūziją, kur dalyvavo Somos mūšyje. Tų pačių metų gruodį jis grįžo į Angliją, į tą patį Great Haywood, ir gydėsi nuo apkasų karštligės. Tą žiemą jis užrašė pirmuosius Ardos mitologijos kūrinius, kurie vėliau išleisti „Prarastųjų sakmių knygose“. Vėliau Tolkinai iškeliavo į Jorkšyrą, bet 1918-aisiais dar kuriam laikui buvo grįžę į Stafordšyrą. Karui pasibaigus, jie išvyko į Oksfordą.

Paroda – vienas iš daugelio renginių, skirtų Pirmojo pasaulinio karo šimtmečio sukakčiai paminėti – pristato Tolkino-kareivio gyvenimą, kasdienybę, taip pat pirmųjų Ardos kūrinių atsiradimą. Neužmirštama ir tų vietų gamta, kuri, manoma, daug prisidėjo prie Ardos vaizdinių, gimusių Tolkino vaizduotėje.

Paroda vyks iki balandžio 25-os dienos.

Žymos: Tolkino biografija Pirmasis pasaulinis karas Staffordshire Book of Lost Tales Prarastųjų sakmių knyga