header6

Kaip Bitlai būtų Žiedų Valdovą statę

. Paskelbta Naujienos

Gal teko girdėti istoriją, kaip dar septintajame dešimtmetyje garsieji Bitlai kartu su Stenliu Kubriku norėjo pastatyti Žiedų Valdovo ekranizaciją? Jų planai realybe netapo, nes Kubrikas visą laiką į idėją žiūrėjo skeptiškai ir atsisakė bendradarbiauti su Liverpulio ketveriuke. Be to, Tolkinui idėja irgi nepatiko – jis nemėgo visokių roko grupių, tarp jų ir Bitlų. Bet ši istorija įkvėpė dramaturgą Sam'ą French'ą ir šį spalį jis pristato pjesę „The Beatles Present “The Lord of the Rings: The Musical”“.

Valandos trukmės komedijoje pasakojama truputį alternatyvi istorija, kaip Bitlai visgi pradėjo kurti Žiedų Valdovo miuziklą. Aišku, naudodami savo garsiausias dainas, o knygos siužetą interpretuodami liberaliai – ten atsiranda ir indėnai, ir kitokios keistenybės. Ir Bitlų rolės truputį pakeistos nuo tų, kurių jie norėjo istoriškai: John'as Lennon'as ir Paul'as McCartney'is tampa Frodu ir Semu. Realybėje Lennon'as norėjo būti Golumas, o McCartney'is – Frodas. 

Spektaklį bus galima pamatyti Niujorko Brick teatre spalio 6-8 dienomis. Ar jis bus rodomas kur nors kitur ir kitu metu – dar neaišku, bet pirmi atsiliepimai yra labai pozityvūs, taigi galbūt sulauksime ir daugiau pastatymų. Daugiau informacijos – Facebook.

Žymos: Žiedų Valdovas The Beatles Adaptacijos Pjesės