header6

Tolkinas išlieka vienu perkamiausių rašytojų-fantastų

. Paskelbta Naujienos

Turbūt nieko nenustebins teiginys, kad Tolkino knygos yra labai populiarios ir labai gerai perkamos. Net ir praėjus daugiau nei 40 metų po rašytojo mirties, jo kūriniai susilaukia vis naujų leidimų. Bet kokie yra tikrieji skaičiai? Grupė entuziastų, vedami brito Adam Whitehead, daug metų renka tokią statistiką ir neseniai paskelbė atnaujintą geriausiai parduodamų fantastikos rašytojų sąrašą.

Sąrašo pirmoje vietoje nuo pat pirmosios jo versijos, paskelbtos 2008-aisiais metais, laikosi J. K. Rowling. Nieko keisto - Hario Poterio knygos tikrai ypatingai populiarios, o jų yra visos septynios. Parduotų knygų skaičius - apie 450 milijonų.

Antroji vieta irgi nesikeičia nuo 2008-ųjų. Tai - Stephen King, puikiai žinomas ir fantastikos, ir ypač siaubo literatūros mėgėjams. Apie 400 milijonų parduotų knygų.

Ir štai trečioje vietoje randame Profesorių. Tolkino knygų pardavimų skaičius įvardintas kaip 350 milijonų, bet pats sąrašo autorius teigia, kad tai turbūt yra pats konservatyviausias iš visų sąraše esančių įvertinimų, taigi gali būti, kad Tolkino knygų parduota yra ir daugiau, nei Kingo. Verta paminėti ir tai, kad Žiedų Valdovas yra apskritai geriausiai parduodamas žanrinis romanas, o galbūt apskritai geriausiai parduodamas romanas (nors šį titulą, pagal kitus duomenis, nenuginčijamai turi ir ilgą laiką turės Miguel Cervantes "Don Kichotas". Dar 2007-aisiais metais buvo nurodyta, kad Žiedų Valdovo parduota daugiau nei 150 milijonų kopijų, o per pastaruosius dešimt metų šis skaičius tikrai galėjo išaugti bent keliasdešimčia milijonų. Daugiau nei 100 milijonų kartų parduotas Hobitas irgi yra viena populiariausių knygų pasaulyje.

Toliau sąraše rikiuojasi kiti garsūs ir mažiau žinomi rašytojai. Tarp jų randame tolkino draugą CS Lewis (šešta vieta, 120 milijonų), serą Terry Pratchett (11 vieta, 85 milijonai), GRR Martiną (13 vieta, 70 milijonų), ir daugybę kitų. Iš viso sąraše yra 345 rašytojai fantastai.

Iliustracija su trijų geriausiai perkamų rašytojų kūriniais paimta iš čia.

Žymos: Hobitas Žiedų Valdovas rašytojai populiarumas