header6

Oksfordo universiteto parodoje – anksčiau nematyti Tolkino rankraščiai

. Paskelbta Naujienos

Legenda apie Bereną ir Lūtijeną yra žymiausia Tolkino sukurta meilės istorija. Nors sutrumpinta jos versija publikuota Silmariljone 1977 metais, o ilga ir detali – atskiroje knygoje 2017-aisiais, įvairių anksčiau neskelbtų detalių dar yra ne viena. Šių metų birželio 1 – spalio 28 dienomis Oksfordo universiteto Bodleian bibliotekoje veiks paroda, kurios lankytojai galės susipažinti su šios istorijos užkulisiais.

Tolkien: Maker of Middle-Earth (Tolkinas: Viduržemės kūrėjas) pakvies lankytojus į daugiau nei šimto metų kelionę, apimančią Tolkino kūrybinį procesą, prasidėjusį 1917 metais parašyta poema apie Earendilį, jo kūrinius, publikuotus Profesoriui dar esant gyvam ir po jo mirties, ir netgi piešinius. Daugiausiai dėmesio parodoje skiriama „Hobitui“ ir „Žiedų valdovui“ – bus eksponuojami jų juodraščiai, iliustracijos ir žemėlapių variantai. Bereno ir Lūtijenos istorijos detalės, kurių galima tikėtis parodoje, yra dalis vienos istorijos versijos rankraščio, originalus Bereno heraldinio devizo piešinys ir vienas iš Silmariljono žemėlapių, kuriame paminėti ir šie herojai.

Kuratorė Catherine McIlwaine teigia, kad parodos tikslas yra atskleisti kiek mažiau žinomą Tolkino kūrybos pusę – daugkartines kūrinių redakcijas, iliustracijas, heraldiką, žemėlapius. Parodos eksponatai atrinkti iš Bodleian bibliotekos saugyklų, JAV Marquette universiteto Tolkino kolekcijos bei privačių kolekcijų.

Paroda nemokama, tačiau norint apsilankyti reikalinga išankstinė registracija. Taigi jei planuojate vasarą ar rudenį vykti į Angliją, tai atrodo kaip idėja labai turiningai ekskursijai.

Taip pat birželio 1 dieną bus išleista knyga tokiu pačiu pavadinimu, apžvelgianti Tolkino kūrybos kelią ir medžiagą, pristatomą parodoje.

 

Žymos: paroda Bodleian Library Berenas ir Lūtijena