header6

Rudenį bus pristatyta opera apie Gondoliną

. Paskelbta Naujienos

Tolkino kūryba įkvėpė ne vieną kitą kūrėją. Daugybė rašytojų, dailininkų, žaidimų kūrėjų įvairiais būdais atiduoda duoklę Profesoriui, kartu prisidėdami prie Viduržemės mitų raidos. Ne išimtis ir kompozitoriai – ir populiariojoje, ir akademinėje muzikoje randame daug pavyzdžių. Bene daugiausiai akademinės Tolkino įkvėptos muzikos sukūrė velsietis kompozitorius Paulas Corfieldas Godfrey`us. Vieną iš jo operų jau šį rudenį pastatys Velso kompanija Volante opera productions.

P. C. Godfrey`aus biografijoje – net septynios tolkinistinės operos: trys paremtos Žiedų Valdovo siužetu ir keturios – Silmariljonu. Kartais priskaičiuojama dar viena, paremta Hobitu. Kūrinių libretai dažnai visiškai tiksliai atkartoja kūrinių tekstus, operos netgi vadinamos Tolkino kūrinių adaptacijomis. Visi kūriniai sukurti su Tolkien Estate palaiminimu. Silmariljono ciklą sudaro kūriniai apie Feanorą, Bereną ir Lūtijeną, Hūrino vaikus ir Gondoliną. Būtent pastarasis kūrinys pasirinktas pastatymui šį rudenį. Nors ir neplanuota, jo pastatymas sutampa su šiai istorijai skirtos knygos išleidimu. Oficialus operos pristatymas numatomas Sarehole Mill (netoli Birminghamo, Jungtinėje Karalystėje) vyksiančiame Viduržemės festivalyje rugsėjo pirmosiomis dienomis.

Visos P. C. Godfrey`aus tolkinistinės operos parašytos dar praeitame amžiuje, tačiau iki šiol nebuvo pastatytos. Buvo atliekamos tik įvairios jų ištraukos (vienos jų galite pasiklausyti čia). Keturi Silmariljonu paremti kūriniai sudaro vieningą ciklą, skirta atlikti per keturis vakarus. Volante Opera Productions ir įrašų studija Prima Facie Records ketina pastatyti visas keturias operas. Pernai Prima Facie Records išleido kompozitoriaus kūrinių albumą, tarp kurių buvo ir tolkinistinių kūrinių. Rinkinys sulaukė daug teigiamų kritikų atsiliepimų, ir tai paskatino leidėjus imtis šio gerokai didesnio projekto.

Daugiau informacijos apie kompozitorių rasite jo tinklalapyje, o apie operas – Volante Opera Productions puslapyje.

Žymos: Silmariljonas Volante opera productions Prima Facie records Paul Corfield Godfrey opera Gondolinas