header6

Metraštis

Sveikas atvykęs, keliauninke, į „Tolkien Lietuvos“ biblioteką, kurioje garbingiausioje vietoje puikuojasi Metraštis – visų mūsų darbų, pasiekimų ir įvykių liudininkas. Maloniai kviečiu nepasididžiuoti ir perskaityti, kas jame parašyta. Nepyk, kad pirmieji bendruomenės žingsniai apibūdinti glaustai – kai kas jau, deja, nugrimzdo istorijos gelmėsna, bet nuo šiol stengsiuosi išlaikyti visą svarbią informaciją čia, kur jai ir vieta.

Jei kyla kokių minčių, klausimų ar pastabų, jeigu norėtum Metraštyje išvysti kažką naujo arba radai klaidą (ko tikrai gali pasitaikyti), užsuk į Metraštininko celę, kur galėsi palikti komentarą.

Taigi, atsiversk pirmąjį puslapį ir skaityk...

2003 metų apžvalga

Autorius Laiqua . Paskelbta Metraštis

Pirmuosius keletą forumo metų veiklos buvo nedaug, o ir ta pati registruojama mažai. Vėliau, atsiradus Metraštininko pareigybei, tie sausi faktai buvo surinkti į šias apžvalgas.

2005 metų apžvalga

Autorius Laiqua . Paskelbta Metraštis

Pirmuosius keletą forumo metų veiklos buvo nedaug, o ir ta pati registruojama mažai. Vėliau, atsiradus Metraštininko pareigybei, tie sausi faktai buvo surinkti į šias apžvalgas.

2007 metų apžvalga

Autorius Laiqua . Paskelbta Metraštis

„Tolkien Lietuva“ forumo Metraštininko Metinis pranešimas apie 2007 metus forumo bendruomenei

Pirmasis toks metinis pranešimas buvo darytas pernai. Manau, jog jis gana gerai atspindėjo bendrą forumo gyvenimą ir veiklą, todėl tikiuosi panašius pranešimus daryti kasmet. Jų struktūra bei stilius galbūt šiek tiek keisis – juk visko pirmu sykiu gerai padaryti neįmanoma, todėl tobulėti visada yra kur. Bet kokie komentarai apie šį pranešimą turėtų būti rašomi Metraštininko celėje; apie aprašytus įvykius diskutuoti reikėtų atitinkamose gijose arba „Tolkinistinės konferencijos“ aptarimo temoje.

Trumpai apžvelgiant, 2007-ieji metai mums nebuvo blogi. Viso pasaulio tolkinistams svarbūs du jubiliejai bei knygos išleidimas įvyko ir buvo paminėti. Mes taip pat stengėmės neatsilikti – įvyko visi tradiciniai renginiai, buvo ir kitokių įvykių. Žemiau juos aprašysiu šiek tiek plačiau.

2009 metų apžvalga

Autorius Laiqua . Paskelbta Metraštis

„Tolkien Lietuva“ forumo Metraštininko Metinis pranešimas apie 2009 metus forumo bendruomenei

Pirmasis Metinis pranešimas buvo darytas 2007-aisiais, antrasis – užpernai, trečiasis – pernai. Taigi toks dalykas tampa jau beveik tradicija, kurią tęsiu ir šiemet. Tiesa, vėluoju dar daugiau, nei pernai, bet vis dar tikiuosi ateityje pasitaisyti. Kaip ir anksčiau, komentarai apie šį pranešimą turėtų būti rašomi Metraštininko celėje, aprašomi įvykiai aptariami jų gijose, o skelbiamoms ir ypač naujoms idėjoms skirtas Idėjų sandėliukas. Su „TL Draugija“ susijusius reikalus aptarinėti derėtų kur nors atitinkamoje kategorijoje.

Trumpai apžvelgiant, 2009-aisiais metais nuveikėme labai daug. Ne viską, ką buvome planavę per Konferenciją pernai, bet daugiau nei bet kuriais ankstesniais metais. Platesni komentarai – žemiau.

2011 metų apžvalga

Autorius Laiqua . Paskelbta Metraštis

"Tolkien Lietuva" forumo Metraštininko Metinis pranešimas apie 2011 metus forumo bendruomenei

Pirmasis Metinis pranešimas buvo darytas 2007-aisiais, antrasis – 2008-aisiais, trečiasis – 2009-aisiais, ketvirtasis – užpernai, penktasis – pernai. Tradiciją tęsiu ir šiemet. Kaip ir anksčiau, komentarai apie šį pranešimą turėtų būti rašomi forume esančioje Metraštininko celėje, aprašomi įvykiai aptariami jų gijose, o skelbiamoms ir ypač naujoms idėjoms vis dar skirtas Idėjų sandėliukas. Su "TL Draugija" susijusius reikalus aptarinėti derėtų kur nors atitinkamoje kategorijoje.

Bendrai 2011-uosius metus galėčiau įvertinti kaip tikrai sėkmingus mūsų bendruomenei. Surengėme net 22 renginius – vienu mažiau, nei 2010-aisiais, tačiau vis tiek labai daug, kaip tokiai nedidelei bendruomenei. Keleto idėjų įgyvendinti nepavyko, tačiau dėl to neverta liūdėti; galbūt tai pavyks šiemet. Platesni komentarai apie viską – žemiau.

2013 metų apžvalga

Autorius Laiqua . Paskelbta Metraštis

„Tolkien Lietuva“ forumo Metraštininko Metinis pranešimas apie 2013 metus forumo bendruomenei

Metinius pranešimus apie bendruomenės veiklą ir ateities planus rašau kasmet nuo 2007-ųjų metų. Štai nuorodos: 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013. Tradiciją tęsiu ir šiemet. Kaip ir anksčiau, komentarai apie šį pranešimą turėtų būti rašomi forume esančioje Metraštininko celėje, aprašomi įvykiai aptariami jų gijose, o skelbiamoms ir ypač naujoms idėjoms vis dar skirtas Idėjų sandėliukas. Su „TL Draugija“ susijusius reikalus aptarinėti derėtų kur nors atitinkamoje kategorijoje.

Labai trumpai 2013-uosius metus įvardinčiau kaip sėkmingiausius ir tolkinistiškiausius mūsų bendruomenės istorijoje. Įvykdėme ne tik praktiškai visus užsibrėžtus planus, bet kai kuriais atžvilgiais juos ir viršijome. Priskaičiavau net 26 įvykius/renginius, taigi jau viršijome dviejų renginių per mėnesį vidurkį! Ar šiais metais pavyks taip pat – dar nežinia, bet planų jau turime. Apie juos – pranešimo pabaigoje, o pirma pasižiūrėkime į bendruomenės statistiką ir nuveiktus dalykus.

2015 metų apžvalga

Autorius Laiqua . Paskelbta Metraštis

„Tolkien Lietuva“ forumo Metraštininko Metinis pranešimas apie 2015 metus forumo bendruomenei

Metinius pranešimus apie bendruomenės veiklą ir ateities planus rašau kasmet nuo 2007-ųjų metų. Štai nuorodos: 200720082009201020112012201320142015. Tradiciją tęsiu ir šiemet. Kaip ir anksčiau, komentarai apie šį pranešimą turėtų būti rašomi greta esančioje Metraštininko celėje, aprašomi įvykiai aptariami jų gijose, o skelbiamoms ir ypač naujoms idėjoms vis dar skirtas Idėjų sandėliukas. Su „TL Draugija“ susijusius reikalus aptarinėti derėtų kur nors atitinkamoje kategorijoje.

2017 metų apžvalga

Autorius Laiqua . Paskelbta Metraštis

„Tolkien Lietuva“ bendruomenės Metraštininko metinis pranešimas apie 2017 metus

Metinius pranešimus apie bendruomenės veiklą ir ateities planus rašau kasmet nuo 2007-ųjų metų; juos rasite Metraščio skiltyje tinklalapyje. Konkrečių metų pranešimus rasite čia: 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017. Tradiciją tęsiu ir šiemet. 

Praėję metai mūsų bendruomenei buvo panašūs į 2016-uosius. Visos tradicinės ar tokiomis tampančios veiklos vyko ir toliau, ir taip pat sėkmingai. Nors nepradėjome užsiimti jokiais naujais projektais, bet ir tai, ką darome, atrodo gana įspūdingai: Tolkinėjimai Vilniuje ir Kaune, fantastinių knygų klubo susitikimai Vilniuje, Tolkino skaitymo diena, bendruomenės gimtadienis ir rudeninė stovykla, RPG nameliai, žygiai, jugger, Lituaniconas... Išsamiau apie praėjusių metų renginius, šių metų planus, ir apskritai bendruomenę skaitykite žemiau.

2019 metų apžvalga

Autorius Laiqua . Paskelbta Metraštis

„Tolkien Lietuva“ bendruomenės Metraštininko metinis pranešimas apie 2019 metus

Metinius pranešimus apie bendruomenės veiklą ir ateities planus rašau kasmet nuo 2007-ųjų metų; juos rasite Metraščio skiltyje tinklalapyje. Konkrečių metų pranešimus rasite čia: 20072008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019. Tradiciją tęsiu ir šiemet.

Praėjusiais metais toliau tęsėsi TL Draugijos virsmas į skėtinę organizaciją, apimančią įvairiausias fantastines veiklas. Devynerius metus vykusius Tolkinėjimus labai sėkmingai pakeitė Kavinė Fantastiška, RPG Namelis augo kaip ant mielių, sėkmingai vyko ir Jugger žaidimai, Fantastinių knygų klubo susitikimai, Lituaniconas ir įžanginiai renginiai. Tradicinės Tolkien Lietuvos veiklos taip pat niekur nedingo: Tolkino skaitymo diena, bendruomenės gimtadienis, vasarinė ir rudeninė stovyklos, žygiai, Naujųjų metų sutikimas. Įvairiomis formomis dalyvavome ne viename kitame renginyje. Apskritai mūsų veiklos per metus sutraukė šimtus, o gal net virš tūkstančio, dalyvių. Išsamiau apie bendruomenę, praėjusių metų renginius ir šių metų planus skaitykite žemiau.

2021 metų apžvalga

Autorius Laiqua . Paskelbta Metraštis

„Tolkien Lietuva“ bendruomenės Metraštininko metinis pranešimas apie 2021 metus

Metinius pranešimus apie bendruomenės veiklą ir ateities planus rašau kasmet nuo 2007-ųjų metų; juos rasite Metraščio skiltyje tinklalapyje. Tradiciją tęsiu ir šiemet.

Prieš metus tikėjomės, kad koronaviruso pandemija jau tuojau nuslūgs ir pavasarį galėsime grįžti į įprastą gyvenimą, su gausiais renginiais ir gyvais susitikimais. Deja, taip nenutiko. Vasarą aprimusi pandemija visgi gniaužtų galutinai neatleido, daugelį didelių renginių teko atšaukti, nukentėjo ir kai kurie tiesioginiai mūsų planai. Iš kitos pusės, virtualūs susitikimai tęsėsi, o lankomumu mušė rekordus. Įvyko ir keletas gyvų renginių. Išsamiau apie bendruomenę, praėjusių metų renginius ir šių metų planus skaitykite žemiau.

2004 metų apžvalga

Autorius Laiqua . Paskelbta Metraštis

Pirmuosius keletą forumo metų veiklos buvo nedaug, o ir ta pati registruojama mažai. Vėliau, atsiradus Metraštininko pareigybei, tie sausi faktai buvo surinkti į šias apžvalgas.

2006 metų apžvalga

Autorius Laiqua . Paskelbta Metraštis

„Tolkien Lietuva“ forumo Metraštininko Metinis pranešimas apie 2006 metus forumo bendruomenei

2006-ieji metai tolkinizmui, ar bent jau mūsų forumui, buvo aktyvūs. Įvyko ne vienas ir ne du reikšmingi renginiai, atsirado gana daug aktyvių narių, be to, mus, nors ir sunkiai bei lėtai, ėmė pastebėti plačioji visuomenė. Toliau seka išsamesni komentarai apie šiuos dalykus.

2008 metų apžvalga

Autorius Laiqua . Paskelbta Metraštis

„Tolkien Lietuva“ forumo Metraštininko Metinis pranešimas apie 2008 metus forumo bendruomenei

Pirmasis Metinis pranešimas buvo darytas užpernai, antrasis – pernai. Sulaukęs teigiamų atsiliepimų, tradiciją tęsiu ir šiemet. Tiesa, šiek tiek vėluoju, bet tikiuosi ateityje pasitaisyti. Kaip ir anksčiau, komentarai apie šį pranešimą turėtų būti rašomi Metraštininko celėje, aprašomi įvykiai aptariami jų gijose arba Tolkinistinės konferencijos gijoje, o skelbiamoms idėjoms dabar atsirado Idėjų sandėliukas.

Trumpai apžvelgiant, 2008-aisiais metais šiek tiek aptingome, lyginant su ankstesniais. Nors pagrindiniai numatyti renginiai įvyko ir buvo sėkmingi, didelės dalies aptartų idėjų ir užsibrėžtų tikslų neįgyvendinome. Belieka tikėtis, kad šiemet pasiseks geriau. Toliau – platesni komentarai.

2010 metų apžvalga

Autorius Laiqua . Paskelbta Metraštis

„Tolkien Lietuva“ forumo Metraštininko Metinis pranešimas apie 2010 metus forumo bendruomenei

Pirmasis Metinis pranešimas buvo darytas 2007-aisiais, antrasis – 2008-aisiais, trečiasis – užpernai, ketvirtasis – pernai. Taigi metiniai pranešimai jau tapo forumo tradicija, kurią tęsiu ir šiemet. Kaip ir anksčiau, komentarai apie šį pranešimą turėtų būti rašomi forume esančioje Metraštininko celėje, aprašomi įvykiai aptariami jų gijose, o skelbiamoms ir ypač naujoms idėjoms vis dar skirtas Idėjų sandėliukas. Su „TL Draugija“ susijusius reikalus aptarinėti derėtų kur nors atitinkamoje kategorijoje.

Trumpai apžvelgiant, 2010-aisiais metais nuveikėme labai daug. Žiūrint vien į skaičiukus, surengtų renginių kiekis padvigubėjo, lyginant su ankstesniais dvejais metais – jų buvo net 23! Ir vėl įgyvendinome ne viską, apie ką kalbėjome praeitų metų pradžioje, tačiau nusiminti dėl šito tikrai neverta. Platesni komentarai – žemiau.

2012 metų apžvalga

Autorius Laiqua . Paskelbta Metraštis

„Tolkien Lietuva“ forumo Metraštininko Metinis pranešimas apie 2012 metus forumo bendruomenei

Pirmasis Metinis pranešimas buvo darytas 2007-aisiais, antrasis – 2008-aisiais, trečiasis – 2009-aisiais, ketvirtasis – 2010-aisiais, penktasis – užpernai, šeštasis – pernai. Tradiciją tęsiu ir šiemet. Kaip ir anksčiau, komentarai apie šį pranešimą turėtų būti rašomi forume esančioje Metraštininko celėje, aprašomi įvykiai aptariami jų gijose, o skelbiamoms ir ypač naujoms idėjoms vis dar skirtas Idėjų sandėliukas. Su "TL Draugija" susijusius reikalus aptarinėti derėtų kur nors atitinkamoje kategorijoje.

Trumpai apžvelgdamas 2012-uosius metus vertinčiau labai teigiamai. Nors įvykdyti ne visi prieš metus užsibrėžti planai, tačiau tai, ką padarėmė, pavyko tikrai labai sėkmingai. Iš viso suskaičiavau 24 renginius, tai yra vidutiniškai po du per mėnesį! Platesni komentarai apie visus tuos renginius ir ateities planus – žemiau.

2014 metų apžvalga

Autorius Laiqua . Paskelbta Metraštis

„Tolkien Lietuva“ forumo Metraštininko Metinis pranešimas apie 2014 metus forumo bendruomenei

Metinius pranešimus apie bendruomenės veiklą ir ateities planus rašau kasmet nuo 2007-ųjų metų. Štai nuorodos: 2007200820092010201120122013, 2014. Tradiciją tęsiu ir šiemet. Kaip ir anksčiau, komentarai apie šį pranešimą turėtų būti rašomi forume esančioje Metraštininko celėje, aprašomi įvykiai aptariami jų gijose, o skelbiamoms ir ypač naujoms idėjoms vis dar skirtas Idėjų sandėliukas. Su „TL Draugija“ susijusius reikalus aptarinėti derėtų kur nors atitinkamoje kategorijoje.

2014-ieji metai „Tolkien Lietuvai“ buvo tikrai puikūs. Jau prieš metus džiaugiausi mūsų pasiekimais, o pernai jie didžiąja dalimi tik gerėjo. Priskaičiavau net 25-is renginius – vienu mažiau, nei užpernai, bet vis tiek vidutiniškai daugiau nei du renginiai per mėnesį! Ir renginių dalyvių skaičiumi praėję metai gerokai viršijo ankstesnius. Tikiuosi, kad ir tempą, ir kokybę išlaikysime ir ateityje, bet dabar pažiūrėkime į viską detaliau.

2016 metų apžvalga

Autorius Laiqua . Paskelbta Metraštis

„Tolkien Lietuva“ bendruomenės Metraštininko metinis pranešimas apie 2016 metus

Metinius pranešimus apie bendruomenės veiklą ir ateities planus rašau kasmet nuo 2007-ųjų metų; juos rasite Metraščio skiltyje tinklalapyje. Nuorodos į konkrečius pranešimus: 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016. Tradiciją tęsiu ir šiemet.

Praėjusiais metais mūsų bendruomenėje įvyko įvairių pokyčių. Žymiai pagausėjo veiklos: prasidėjo reguliarūs Tolkinėjimai Kaune, apie metus vykstantį Fantastinių knygų klubą įvardijome kaip TL renginį, surengėme du savaitgalinius RPG žaidimų festivalius. Kartu su kolegomis iš Vengrijos ir Suomijos Vengrijoje surengėme jaunimo mainų stovyklą „Grafystės atkūrimas“. Vasarą pirmieji Lietuvoje pradėjome žaisti jugger'į. Taip pat, iš pradžių truputį netikėtai, ėmėmės ir sėkmingai surengėme 27-ąjį Lietuvos fantastų konventą Lituaniconą. Žinoma, vyko ir tradiciniai renginiai. Kartu su gausesne veikla padidėjo ir bendruomenė. Apie visa tai išsamiau – žemiau. Taip pat trumpai su mūsų praėjusių metų veiklos statistika ir šių metų planais galite susipažinti dviejuose infografikuose.

2018 metų apžvalga

Autorius Laiqua . Paskelbta Metraštis

„Tolkien Lietuva“ bendruomenės Metraštininko metinis pranešimas apie 2018 metus

Metinius pranešimus apie bendruomenės veiklą ir ateities planus rašau kasmet nuo 2007-ųjų metų; juos rasite Metraščio skiltyje tinklalapyje. Konkrečių metų pranešimus rasite čia: 20072008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018. Tradiciją tęsiu ir šiemet.

2018 metais Tolkien Lietuva ir toliau užsiėmė įvairiausia fantastine veikla. Išlaikėme visas tradicines veiklas, dalyvavome keliuose dideliuose renginiuose ir festivaliuose, taip pat surengėme jaunimo mainų projektą – LARPą „Settling of Rohan“ su Latvijos ir Vengrijos bendraminčiais. Tradicinės veiklos – Tolkinėjimai, Fantastinių knygų klubas, Jugger, RPG Namelis, bendruomenės gimtadienis ir rudeninė stovykla, žygiai, Tolkino skaitymo diena ir, žinoma, Lituaniconas – sutraukė šimtus dalyvių. Išsamiau apie bendruomenę, praėjusių metų renginius ir šių metų planus skaitykite žemiau.

2020 metų apžvalga

Autorius Laiqua . Paskelbta Metraštis

„Tolkien Lietuva“ bendruomenės Metraštininko metinis pranešimas apie 2020 metus

Metinius pranešimus apie bendruomenės veiklą ir ateities planus rašau kasmet nuo 2007-ųjų metų; juos rasite Metraščio skiltyje tinklalapyje. Konkrečių metų pranešimus rasite čia: 2007200820092010201120122013201420152016201720182019, 2020. Tradiciją tęsiu ir šiemet.

Pasakę, kad praėję metai buvo neįprasti ir sudėtingi, nenustebintume nei vieno. Pandemija ir pavasarinis bei rudeninis karantinai pakoregavo ir mūsų planus, nepavyko įgyvendinti visų metų pradžioje užsibrėžtų planų. Visgi turėdami tai omenyje, galime pasidžiaugti, kad įvairios fantastinės veiklos toli gražu nesustojo. Kai kurios sėkmingai persikėlė į virtualią erdvę, kitos įvyko truputį mažesniu formatu, trečios tiesiog nusikėlė geresniems laikams. Virtualūs renginiai kartais sulaukdavo net daugiau dalyvių, nei realūs. Išsamiau apie bendruomenę, praėjusių metų renginius ir šių metų planus skaitykite žemiau.

2022 metų apžvalga

Autorius Laiqua . Paskelbta Metraštis

„Tolkien Lietuva“ bendruomenės Metraštininko metinis pranešimas apie 2022 metus

Metinius pranešimus apie bendruomenės veiklą ir ateities planus rašau kasmet nuo 2007-ųjų metų; juos rasite Metraščio skiltyje tinklalapyje. Tradiciją tęsiu ir šiemet.

Prieš metus, po beveik dvejus metus trukusios pandemijos, sunku buvo prognozuoti ateitį. Visgi koronavirusas atleido gniaužtus ir praktiškai nebetrukdė vykdyti veikslas. Tiesa, karantino metu į virtualybę persikėlusios veiklos didžiąja dalimi ten ir liko, mat pasirodė, kad daug ką veikti taip tiesiog patogiau. Vasarį prasidėjusi rusijos invazija į Ukrainą nukreipė visų dėmesį tenlink, bet veikloms tęstis nesutrukdė, o parama Ukrainai tapo viena iš svarbių veiklos detalių. Išsamiau apie bendruomenę, praėjusių metų renginius ir šių metų planus skaitykite žemiau.

Daugiau straipsnių...