header6

Tolkinėjimai: susitikimas su Peter W. Grybauskas

Autorius Nilde . Paskelbta Renginiai

Spalio mėnesio tolkinėjimai - ypatingi. Pabaigę skaityti Žiedo broliją, prieš nerdami į Dvi tvirtoves, kviečiame į susitikimą su Tolkieno tyrinėtoju, Merilendo universiteto profesoriumi Peter W. Grybauskas.

Lietuviškų šaknų turintis mokslininkas, paskelbęs ne vieną mokslinį straipsnį apie Tolkieno kūrybą, publikavęs dvi knygas, šiemet yra Lituanicono svečias, o po jo sutiko pabendrauti ir su Tolkieno fanais. Ką veikia Tolkieno tyrinėtojai? Kodėl apskritai Tolkienas sulaukia tiek mokslininkų dėmesio? Pasinaudokite proga išgirsti atsakymus iš pirmų lūpų!

Susitinkame spalio 9 dieną, pirmadienį, 19 val., Būsi trečias antro aukšto salėje. Pokalbis vyks anglų kalba.

 

Renginys facebook.

Kavinė fantastiška. Tai degino Lietuvoj raganas ar nedegino?

Autorius Laiqua . Paskelbta Renginiai

Lietuvoje inkvizicijos nebuvo. Dėl to geriau irgi ne. Raganavimo ir kerėjimo bylos buvo paplitusios ir dažnos. Nužiūrėjimu, apkerėjimu ir prakeikimu kaltintos moterys ir vyrai, o teismų procesai pasiekdavo net aukščiausiąjį Lietuvos tribunolą, nors dažniausiai pasibaigdavo dar valstiečių bendruomenės kuopos teisme, kuriame apkaltinti žmonės beveik visuomet sulaukdavo mirties bausmės. Tiesa retai lauže – dažniau kartuvėse.

Tolkinėjimai: Žiedo Brolija II: 8-10

Autorius Nilde . Paskelbta Renginiai

Tolkinėjimuose kas mėnesį skaitome ir susirinkę aptariame svarbiausią J.R.R. Tolkieno veikalą - "Žiedų valdovą".

Rugsėjį skaitome “Žiedo brolijos” antrosios knygos skyrius “Atsisveikinimas su Lorienu", "Didžioji upė" ir "Išsiskirstymas".

Susitinkame Vilniuje, bare “Būsi trečias”, Totorių g. 18, ketvirtadienį, rugsėjo 21 d.

Daugiau informacijos - Discord platformoje ir facebook.(Renginio iliustracija - “Žiedo brolijos" audioknygos viršelis, autorius - Agnius Tarabilda).

Fantastinių knygų klubas: 2084

Autorius Nilde . Paskelbta Renginiai

Rugsėjį skaitysime rašytojos, švietimo ekspertės Unės Kaunaitės distopiją „2084“, kurioje kuriamas ateities pasaulis atrodo ir labai tolimas, ir kartu atpažįstamas.

Tikrasis gyvenimas verda virtualybėje, kur ne tik žaidžiama, bet ir gyvenama, keliaujama, diskutuojama, mezgami santykiai, tuo tarpu realybėje kasdienybės eigą palengvina technologijos.

Pagrindinis veikėjas vilnietis Kajus, pirma – nusižudyti norinčiuosius konsultuojantis psichologas, o paskui – didžiausios virtualybę generuojančios įmonės darbuotojas, ima kelti klausimą, ar technologijos visgi neatima žmogiškumo ir laisvės. Šiuos svarstymus pakursto maištautoja Lėja. Viena vertus, pažintis su ja Kajui prislopina nutrūkusių santykių skausmą, bet tuo pačiu užaštrina tikrovės ir iliuzijos skirties problemiškumą – tiek kalbant apie virtualybę, tiek apie žmonių tarpusavio ryšį.

Apie šiandieną iš ateities perspektyvos kalbėsimės paskutinį rugsėjo antradienį, 26 dieną, 19 val. virtualybėje.

Vizualo „Vilniaus Katedra 2XXX“ autorius –  Poul Norton. Daugiau jo kūrybos pavyzdžių ir visą „CyberVilnius“ rasite instagram paskyroje @poul.with.an.o

Daugiau informacijos - Discord platformoje ir facebook.

 

 

 

 

Rudens stovykla: Rūkas virš Pilkapių

Autorius Augustas . Paskelbta Renginiai

Kai užslinks spalio ūkanos kviesime susirinkti rudeninėje stovykloje “Rūkas virš pilkapių” ir pasinerti į šiurpiąją Tolkieno kūrybos pusę. Vaikščiosime rudenėjančiais miškais, lankysime pilkapius, o šmėklas ir tamsą baidysime dainomis ir žaidimais. Laukiame visų prijaučiančių Tolkieno kūrybai.

DATA: Spalio 13-15.

VIETA: kaimo turizmo sodyba netoli Aukštadvario (tiksli vieta bus nurodyta užsiregistravus).

KAINA: Rekomenduojamas stovyklos dalyvio mokestis - 40 EUR, tačiau jei negalite tiek skirti – nieko tokio, prisidėkite pagal galimybes. Į kainą įeina sodybos nuoma, bendros vakarienės ir programai būtini dalykai.

REGISTRACIJA: Netrukus.

ATVYKIMAS: Atvykti galima autobusu iki Stakliškių (vykstant iš Vilniaus pusės) arba iki Jiezno (vykstant iš Kauno pusės), iš ten paimsime. Važiuojančius automobiliais kviečiame kooperuotis ir pasiimti bendrakeleivių.

Programa:
Penktadienis:
nuo 18:00 atvykimas
20:00 vakarienė
21:00 Vaidmenų žaidimas The One Ring - Pasiklydę hobitai
Šeštadienis:
12:00 pilkapių lankymas
14:00 filksingas
16:00 Tolkieniškas siaubas 2 sakiniais
20:00 vakarienė
22:00 pagrobk vėliavą! (naktinis žaidimas miške)
Sekmadienis
10:00 Tolkien Lietuvos draugijos susirinkimas
12:00 išvykimas

 

Daugiau informacijos Facebook įvikyje arba Discord platformoje.