header6

Lietuviško "Silmariljono" pristatymas

. Paskelbta Kita veikla

2009 metų pabaigoje leidykla "Alma Littera" išleido lietuvišką "Silmarillion" vertimą. Lietuvos tolkinistams tai buvo džiugi naujiena, tačiau daugelis galimų skaitytojų apie šią knygą arba išvis nieko nežinojo, arba buvo girdėję tik kažką migloto. Siekdami pataisyti situaciją, nusprendėme surengti knygos pristatymą – taip galėtume ir parodyti, jog šis kūrinys tikrai įdomus ir ne toks baisus, kaip teigia gandai. Galbūt net vieną kitą būsimą tolkinistą taip rastume.

"Almos Litteros", o tiksliau – jiems priklausančio "Pegaso" knygynų tinklo atstovai mūsų idėją priėmė entuziastingai. Susitarėme, kad renginys įvyks lapkričio 28-ą dieną "Pegase", esančiame Vilniuje, prekybos centre "Panorama". Taigi beliko pasiruošti.

Kaip pristatyti "Silmariljoną"? Visos istorijos tikrai nepapasakosime – ji tiesiog pernelyg grandiozinė. Be to, tada ir skaityti nebūtų įdomu. Ir šiaip pristatymai ne tam skirti. Taigi Starlin pasiūlė, o kiti neprieštaravo :), surengti labai muzikalų renginį. Visgi turime daug filksingo, didelė jo dalis yra vienaip ar kitaip susijusi su "Silmariljonu". Tereikėjo rasti keletą dainuojančių ir grojančių. Ir jų atsirado – Aldarion ir jo sesuo Daugailė, le_golas, Nimrodel ir netgi tuo metu visiškai šviežia mūsų forumo narė Acta est Fabula nepabūgo prisidėti! Starlin paruošė pristatymo tekstą, Nilde ir Laiqua pasiryžo pristatymą vesti. Taip po truputį susidėliojo valandos trukmės programa. Nepaisydami tuo metu siautusio gripo, didelių atstumų ir kitokių bėdų, rinkomės į repeticijas, derinome balsus ir instrumentus...

Ir galiausiai atėjo ta diena. Šiek tiek besinervindami susirinkome į "Pegasą", pradėjom tikrinti mikrofonus ir šiaip garsą. Po kiek laiko ir žiūrovai pradėjo rinktis. Jų sugužėjo pora dešimčių – visai neblogai, nes daugmaž tiek vietos jiems ir buvo skirta. Ir prasidėjo pristatymas. Kai kur gal šiek tiek paskubėjome, vieną kitą žodį praleidome kalbėdami, bet juk tobulų nebūna. Nebent mūsų muzikantai, kurie pasirodė tiesiog nuostabiai! Dar pristatymo pabaigoje pralošėme kelias leidyklos skirtas "Silmariljono" knygas. Ir iškeliavome į "Forto dvarą" atsipalaiduoti bei apkalbėti renginio.

Ir žiūrovams, ir knygyno atstovams mūsų pasirodymas paliko gerą įspūdį. Taip užmezgėme ryšius su "Alma Littera", kuriuos stengiamės palaikyti ir puoselėti ir toliau.

Keletas nuotraukų iš renginio.

Pristatymo video: pirma, antra, trečia ir ketvirta dalys.

Paruošė Metraštininkas