header6

Veikla

Pirmą sykį realiame pasaulyje "Tolkien Lietuvos" nariai susitiko dar 2003-ųjų gruodį. Gyvi susitikimai netrukus pradėjo kartotis, o dalis jų išaugo į tradicinius renginius. Jau daugelį metų jie pritraukia dešimtis tolkinistų iš visų Lietuvos kampelių. Metraštyje glaustai parašyta apie visus įvykius, o čia – truputį plačiau apie svarbiausius.

Naujametis

Kiekvienus kalendorinius metus sutinkame kartu švęsdami Naujametį. Paprastai šventėje nebūna labai tolkinistiškos programos, nors porą kartų per Naujuosius metus vyko LARP žaidimai. Taip pat keletą kartų sutikdami Naujuosius surengėme pasitarimą "Tolkinistinę konferenciją", kurioje apžvelgdavome praėjusių metų įvykius ir apgalvodavome planus ateinantiems.

Tolkinėjimai

Po naujųjų greitai prasideda ir Tolkinėjimų sezonas. Šie kasmėnesiniai susitikimai pradėti rengti 2009-ųjų pabaigoje ir greitai tapo neatsiejama "Tolkien Lietuvos" tradicija. Kiekvieno mėnesio pradžioje, paprastai pirmą trečiadienį ar ketvirtadienį tolkinistai susirenka kurioje nors Vilniaus kavinėje ar, orui leidžiant, gražioje vietoje lauke ir žaidžia žaidimus, klausosi pasakojimų, sprendžia galvosūkius ir kitaip smagiai praleidžia laiką.

Gimtadienis

Kovo pabaigoje arba balandžio pradžioje švenčiame bendruomenės Gimtadienį. Šventės data parenkama tokia, kad per daug nenutoltų nuo forumo įkūrimo dienos – kovo 25-osios, kuri dar yra ir Gondoro naujieji metai. Paprastai švenčiame savaitę prieš arba po Velykų. Pirmi pora gimtadienių vyko tik vieną dieną – šeštadienį, – bet vėliau renginys po truputį išsiplėtė, ir nors pagrindinė programa tebėra sutelkta į vieną dieną, visgi daugelis dalyvių atvyksta penktadienį vakare, o išvyksta sekmadienį. O programoje – paskaitos, žaidimai, improvizacijos, vakaronės prie laužo su muzika, ir kitokios tolkinistiškos (ir ne visai) linksmybės.

Stovyklos

Gerai įvasarojus, tolkinistai renkasi į Stovyklą, kuri kasmet vyksta liepos pabaigoje arba rugpjūčio pradžioje. Keturias-penkias dienas gamtos prieglobstyje, ežero pakrantėje, susipažįstame su vis kitu Ardos kampeliu, nuo Belerijando iki Hobitono. Žaidimai, vakaronės prie laužo, maudynės, vėliavos grobstymas, paskaitos, kūrybinės dirbtuvės... Ir, žinoma, gera nuotaika bei puikiai praleistas laikas laukia visų atvykusių.

Didysis vasaros žygis

Praėjus savaitei ar dviem po Stovyklos, rugpjūčio vidury, Bastūnų gildija (ir visi kiti, kuriems nesvetimas žygiavimas) išsiruošia į Didįjį vasaros žygį. Savaitę, o gal dar ilgiau, po miškus ir pievas keliauja nesipraususių ir alkanų tolkinistų kompanija, mieganti per mažose palapinėse, bandanti užkurti laužą iš šlapių malkų, kandžiojama uodų ir gąsdinanti pakeliui sutiktus normalius žmones. Kas gali būti geriau?! Ir šiaip mes mėgstame gamtą, taigi per metus pažygiuoti išeiname keletą kartų: kol šalta – į vienadienius pasivaikščiojimus, atšilus – į savaitgalinius.

Kita veikla

Kiekvienais metais taip pat vyksta ir daugiau didesnių ar mažesnių renginių – vienadienių ir savaitgalinių žygių, susibėgimų prie arbatos puodelio, ir taip toliau. Daugiau informacijos apie praėjusius įvykius rasite Metraštyje, o apie artėjančius – tinklalapio Renginių skiltyje, forume Ardos metraščiuose arba Fangorno fronte bei "Facebook" puslapyje.