header6

Hobitas (2012-2014 m.)

Vos pasibaigus „Karaliaus Sugrįžimo“ titrams, o gal net ir anksčiau, fanai ėmė diskutuoti, ar bus kuriama „Hobito“ ekranizacija. Visgi tai – pirmoji populiarumo sulaukusi Tolkino knyga ir „Žiedų Valdovo“ priešistorė. Laukti teko ilgai – ištisus devynerius metus, bet štai ir sulaukėme. Ir net ne vieno, o ištisos trilogijos. Pirmoji jos dalis pasirodė 2012-ųjų gruodžio mėnesį, antroji ir trečioji – kiekviena vis po metų.

Filmo kūrimo užkulisiai (video)

Visą laiką, kol buvo statomas „Hobitas“, kūrėjų komanda gerbėjus masino trumpais filmukais. Šiame video bloge pasakojama apie filmavimo aikštelės užkulisius ir kitus įdomius, niekam kitam nežinomus, dalykėlius. Filmukų buvo net devyni:

1. Netikėta kelionė prasideda – Hobito filmavimo pradžia, užkulisiai ir daug daugiau.
2. Filmavimo vietų ieškojimas naršant po mūsų pasaulio Viduržemę – Naujają Zelandiją. Kas nenorėtų tokio darbo?
3. Pokalbiai su Hobito aktoriais ir režisieriumi apie pasiruošimus, filmavimą, veikėjų išvaizdos kūrimą, treniruotes ir apie tai, kurį dvorfą pasikviestumėt vakarienės.
4. 3D ir 48 kadrai per sekundę. Techninės naujovės – ketvirtojo video blogo tema.
5. Hobito filmavimo grupė "išsikrausto" iš studijos filmuoti išrinktose vietovėse Naujojoje Zelandijoje. Pirma savaitė laukinėje gamtoje.
6. Hobito filmavimo grupės nuotykiai tęsiasi Naujosios Zelandijos nuostabiuose kraštovaizdžiuose. Potvynis, grasinęs nuplauti filmavimo aikštelę su visu režisieriumi, ir kitos įdomybės.
7. Stone Street studijos užkulisiai.
8. Paskutinės penkios Hobito filmavimo dienos bei ką gerbėjai pamatė Comic-con'e.
9. Paskutiniai potepiai baigiant statyti „Hobitą: Nelauktą kelionę“.
10. „Hobito: Nelauktos kelionės“ premjera Velingtone, Naujojoje Zelandijoje.
11. „Hobito: Smogo dykynės“ filmavimo ir montavimo užkulisiai.
12. Pakartotinio filmavimo scenos ir keletas naujų kadrų iš „Hobito: Smogo dykynės“.
13. Daugiau „Hobito: Smogo dykynės“ filmavimo užkulisių ir režisieriaus komentarų.

Dažnai užduodami klausimai

Turite klausimų apie artėjančius filmus? Nežinote, ko galima tikėtis, nuėjus į kiną? Jūsų dėmesiui - dažnai pasitaikančių klausimų ir atsakymų į juos rinkinys.

Apie siužetą:

1. Kaip „Hobitas“ susijęs su „Žiedų Valdovu“?

„Hobitas“ yra „Žiedų Valdovo“ pirmtakas, arba kitaip tariant, „Žiedų Valdovas“ buvo parašytas kaip „Hobito“ tęsinys. Būtent „Hobite“ skaitytojai pirmą kartą sutiko hobitus, taip pat tai buvo pirmoji knyga apie Viduržemę.

2. Kur ir kada vyksta „Hobito“ veiksmas?

Kaip ir „Žiedų Valdovo“, taip ir „Hobito“ veiksmas vyksta Trečiojo Amžiaus pabaigoje šiaurės vakarinėje Viduržemės dalyje. „Hobitas“ pasakoja apie įvykius 2941-aisiais metais, beveik 80 metų iki „Žiedų Valdovo“ veiksmo. Kaip ir „Žiedų Valdove“, „Hobite“ rasime ir Grafystę su Begendu, ir Rivendelą, ir Ūkanotuosius kalnus. Tačiau į pietus nekeliausime – „Hobito“ veikėjai toliau žygiuoja į rytus, iki Vienišojo kalno už Gūdžiagirės...

3. Kurie veikėjai dalyvauja ir „Hobito“, ir „Žiedų Valdovo“ istorijoje?

Pagrindinis „Hobito“ veikėjas Bilbas Beginsas yra Frodo Beginso dėdė; „Žiedų Valdovas“ prasideda 111-ojo Bilbo gimtadienio puota. „Hobite“ sutinkame ir išminčių Gandalfą bei puselfį Elrondą, vargšąjį Golumą. „Hobito“ filme taip pat matysime ir Sarumaną, Galadrijelę, Frodą ir Legolasą.

4. Kur dar rašoma apie „Hobite“ aprašomus įvykius?

„Nebaigtosiose istorijose“ („Unfinished Tales“) yra skyrius „The Quest for Erebor“; ten visas „Hobito“ siužetas nušviečiamas iš Gandalfo požiūrio taško. Taip pat įvykiai minimi „Žiedų Valdovo“ B priede, kur surašyta pagrindinių Antrojo, Trečiojo ir Ketvirtojo amžių įvykių seka.

Apie filmą:

1. Ar „Hobitas“ bus tik vienas filmas?

Ne. Nuo pat pirmų kalbų apie „Hobito“ ekranizaciją, buvo kalbama apie du filmus. Iš pradžių prodiuseris ir režisierius norėjo „Hobito“ knygos siužetą sutalpinti į vieną filmą, o antrą filmą paskirti įvykiams tarp „Hobito“ ir „Žiedų Valdovo“. Vėliau buvo nuspręsta tiesiog knygos siužetą padalinti į du filmus. Jau baigus filmuoti režisierius Piteris Džeksonas paskelbė, kad nuspręsta viską dar išplėsti, taigi „Hobitas“ irgi taps trilogija, kaip ir „Žiedų Valdovas“.

2. Kaip istorija bus padalinta į filmus?

Kol kas tiksliai nežinoma. Pirmasis filmas – „Hobitas: Nelaukta kelionė“ („The Hobbit: An Unexpected Journey“) baigėsi scena, kurioje ereliai išgelbėjo Gandalfą, Bilbą ir dvorfus iš degančio miško ir nunešė ant Karoko (Carrock) uolos. Antrasis filmas – „Hobitas: Smogo dykra“ („The Hobbit: The Desolation of Smaug“) – gali baigtis Smogo mirtimi. Taip knygos siužetas būtų padalintas į tris apylyges dalis.

3. Bet juk „Hobitas“ tėra viena knyga! Iš kur ten siužeto trims filmams?

Filmo kūrėjai siužetui naudoja ne tik „Hobitą“, bet ir medžiagą iš kitų šaltinių, pavyzdžiui, „Žiedų Valdovo“ priedų. Taip pat šiek tiek neužrašytos istorijos bus pridėta pačių scenaristų. Taip ir susidaro pakankamai turinio trims filmams.

4. Kada filmai pasirodys kino teatruose?

Pirmosios trilogijos dalies premjera įvyko 2012 m. gruodžio 14-ą dieną. Tiesa, Naujosios Zelandijos sostinėje Velingtone išankstinė premjera įvyko dar lapkričio 28-ą dieną. Antrąjį filmą išleisti numatyta 2013-ųjų gruodžio 13 d., trečiąjį – 2014-ųjų pabaigoje.

5. Kiek laiko truko „Hobito“ filmavimas?

Po ilgų diskusijų, ginčų ir bandymų surinkti kūrybinę komandą, „Hobito“ filmavimas pradėtas 2011-ųjų kovo 21-ą dieną. Kaip ir „Žiedų Valdovas“, taip ir „Hobitas“ visas filmuojamas vienu metu, tik vėliau filmuota medžiaga padalinta į tris filmus. Filmavimas baigtas 2012-ųjų liepos 6 dieną. Iš viso filmuota 266 dienas.

6. Ar „Hobite“ vaidins tie patys aktoriai, kaip ir „Žiedų Valdove“?

Taip. Tuos pačius veikėjus vaidins tie patys aktoriai. Vienintelė išimtis – Bilbas, kurį „Žiedų Valdove“ vaidino Ijanas Holmas (Ian Holm). Holmas pasirodys ir „Hobite“, bet tik keliose scenose kaip „senasis Bilbas“, o jaunąjį Bilbą vaidins Martinas Frimanas (Martin Freeman).

7. Ar „Hobitą“ kuria tie patys kūrėjai, kaip ir „Žiedų Valdovą“?

Taip. „Hobitą“ režisuoja Piteris Džeksonas (Peter Jackson), scenarijų jis rašė kartu su Fren Volš (Fran Walsh) ir Filipa Bojens (Philippa Boyens). Muziką filmui kuria Hovardas Šoras (Howard Shore). Specialiuosius efektus kuria „Weta Digital“ , kostiumus ir dekoracijas gamina „Weta Workshop“. Filmo iliustratoriai – Alanas Li (Alan Lee) ir Džonas Houvas (John Howe). Didžiausias pokytis pagrindinėje komandoje – ilgą laiką filmo kūrime dalyvavęs ir net režisieriumi turėjęs būti Giuljermo del Toro (Guillermo del Torro); nors jis nuo projekto atsiskyrė 2009-aisiais, daug jo idėjų greičiausiai išliko ir buvo panaudotos filmuose.

8. Kokiu formatu bus rodomas „Hobitas“?

Režisierius nusprendė panaudoti naujausias kinematografijos technologijas. „Hobitas“ filmuojamas 3D kameromis 48 kadrų per sekundę greičiu. Dar neaišku, ar Lietuvoje bus galima pamatyti filmą šiuo, dvigubai didesniu, greičiu, nes ne visi kino teatrai turi tinkamą techniką tokiems filmams rodyti.