header6

Naujieji pagal mus

. Paskelbta Uncategorised

Naujuosius metus kartu sutinkame nuo pat 2003-ųjų metų pabaigos. Čia šiek tiek parašyta apie tai, ką per tuos sutikimus esame nuveikę.

"Nulinis" sutikimas

Naujuosius metus kartu švęsti pradėjome nuo 2005-ųjų sutikimo. Tačiau dar ir 2003-ųjų metų paskutinę naktį buvo proga keletui šviežiai iškepto forumo tolkinistų susitikti ir pasižiūrėti taip pat šviežų "Karaliaus Sugrįžimą". Mat kino teatras "Lietuva" tą naktį rengė specialų naujametinį seansą. Prisinkusioje pilnoje salėje žmonių buvo ir keletas įvairaus plauko bendrabepročių - jei atmintis neapgauna, avantiūrai ryžomės šešiese; o priskaičiuojant įvairius draugus ir pažįstamus, kuriuos kartu atsitempėme, tai gal net ir daugiau nei dešimtis susidarė!

Pirmieji Naujieji

Pirmuosius "Naujuosius pagal mus", dar tąkart pavadintus "Balrogai terauna miestą", pradėjome organizuoti 2004-ųjų spalį. Kaip tolkinistams, du mėnesiai surengti Naujųjų metų sutikimui yra pats tas laikas, tad viskas pavyko visai neblogai. Starlin sodyboje Kulionyse susirinkę devyniese (tolkinistiškas skaičius!) per naktį žiūrėjome "Žiedų Valdovo" išplėstines versijas, žaidėme biliardą ir stalo tenisą, šokome aplink eglutę, laidėme fejerverkus ir panašiai... Žodžiu puikiai praleidome laiką.

Gluosnio smuklė

Antrą kartą Naujuosius sutikti nusprendėme šiek tiek labiau "programiškai", taigi Starlin ir Laiqualasse parengė LARP žaidimą "Gluosnio paslaptis". Starlin sodyba vienam vakarui tapo pietų Itilijene stovinčia smukle "Po Gluosniu", o kas per paslaptis ten įvyko... Na, juk nebūtų paslaptis, jei sužinotumėte! Iš viso susirinko net 16 dalyvių. Kai kurie iš jų į šventės vietą atėjo - buvo surengtas pirmasis Sniego žygis.

Žygiai ir pasitarimai

Trečiąjį kartą Naujametį šventėme kitur, bet irgi tolokai nuo civilizacijos: Majos sodyboje Lyduokių kaime. Prieš šventę vėlgi surengtas Sniego žygis, į kurį traukti pasiryžo net septyni bendrabepročiai. Naujametyje mūsų buvo dar daugiau - nei 17! Iš anksto rimtai tolkinistiškos programos šventei neplanavome, bet jos pačios metu spontaniškai buvo suorganizuotas pasitarimas "Tolkinistinė konferencija". Jame prisiminėme praėjusių metų tolkinistinius įvykius, aptarėme planus ateinantiems metams ir padiskutavome apie kitus su bendruomenės veikla susijusius dalykus.

LARPas Rumšiškėse

Ketvirtasis Naujametis vyko Rumšiškėse, Aldariono namuose. Dėl visokių ligų, darbų ir kitokių neatidėliotinų reikalų Sniego žygio surengti nepavyko, bet susirinkę veiksmo vietoje laiko veltui neleidome. Žiūrėjome filmus, žaidėme žaidimus, tarp jų - ir LARP Nūmenoro tematika. Sausio pirmosios naktį surengėme ir antrąją "Tolkinistinę konferenciją" - vėl apžvelgėme praėjusius įvykius ir pasikalbėjome apie ateinančius. Naujuosius sutinkančių susirinko 11 forumo narių, taip pat kartu šventė ir Aldariono šeima, o konferencija vyko ir šiek tiek virtualiai su trim dalyviais Grigiškėse.

Kauno marių sniegai

Po metų Naujuosius sutikome vėl pas Aldarioną. Vėl vyko LARP žaidimas, smagus ir įdomus, nors šįkart mažesnis ir trumpesnis, nei ankstesnieji du; jame dalyvavo gal tik šeši iš 16 dalyvių. Taip pat naktį nuėjome iki netoliese augančio JRRT Ąžuoliuko, o kitą dieną pasivaikščiojome palei Kauno marias - vietoje Sniego žygio, kurio prieš Naujuosius vėl nepavyko susiorganizuoti. Įvyko ir trečioji "Tolkinistinė konferencija", kol kas paskutinė, vykusi per Naujametį.

Vilnius, pavilniai ir gundabtis

Šeštąjį kartą Naujametis įvyko Vilniuje, Starlin bute. Vidurnaktį pasižiūrėję į visame mieste griaudinčius fejerverkus, per naktį žaidėme Alias'ą, sužinojome naują super-žodį "gundabtis", o penktadienį (sausio 1-ąją) ryte iškeliavome - kas mašina, kas (beveik) pėsčiomis - į Magnuso sodybą Kalveliuose prie Vilniaus, kur praleidome savaitgalį. Žaidėme stalo RPG ir kitokius žaidimus, vaikštinėjome po apsnigtą aplinkinį mišką ir šiaip ilsėjomės nuo darbų ir mokslų.

Kalveliai

2011-ieji metai sutikti taip pat Kalveliuose, Magnuso sodyboje. Tų metų pabaigoje visi buvome labai pavargę po kitokių tolkinistinių darbų, taigi apsiėjome ir be Sniego žygio, ir be LARP, ir be kitokios tolkinistinės programos. Tačiau netrūko žaidimų, smagių pokalbių per naktis ir kitokių linksmybių.

Kalveliai ir Medininkai

Kaip ir ankstesniais metais, taip ir 2012-uosius pasitikti nusprendėme tuose pačiuose Kalveliuose. Paskutinę 2011-ųjų metų dieną sulaukėme tikros žiemos, per kurią išėjome į sniego žygį. Apsilankėme Medininkų pilyje ir pasigrožėjome apsnigtais Vilniaus apylinkių miškais. Tolkinistinės programos nebuvo, visi tiesiog smagiai praleido savaitgalį.

Nemenčinė, Verkiai ir Balsiai

2013-uosius sutikti nusprendėme mieste. Na, oficialiai tai miestas, bet buvome tikrai toli nuo pagrindinių šventimo vietų, mat susirinkome Balsiuose, le_golo namuose. Dar prieš ateidami ten pasidarėme pusdienio žygį nuo Nemenčinės iki Balsių, o kitą dieną, gruodžio 30-ąją, nuėjome apžiūrėti Verkių rūmų ir pasivaikščioti po parką. Likusį laiką žaidėme stalo žaidimus, skaniai valgėme ir planavome artėjančių metų veiklą.

Vilniaus centras

Ilgai mąstėme, kur čia sutikus 2014-uosius, bet taip nieko gero sumąstyti ir nepavyko. Taigi teko sutikti Naujuosius miesto centre, Aredhel ir Laiquos namuose. Ir tolkinistų susirinko nedaug, bet užtat smagiai praleidome naktį žiūrėdami filmus ir prisimindami įvairius nuveiktus darbus. Vidurnakčiui išėjome pažiūrėti fejerverkų nuo Tauro kalno; nusprendėme, kad kokiems dešimčiai metų tokios žmonių minios užteks.

Kernavė rūke

2015-ųjų sutikimui irgi neradome ypatingos vietos, tad vėl rinkomės Vilniaus centre. Tiesa, prieš vidurnaktį nuvažiavome į Kernavę, kur užkopėme ant piliakalnių ir pasigrožėjome tolimomis fejerverkų pašvaistėmis. O Kernavė – tarsi išmirusi; tik gatvių žibintai per rūką švyti. Ant gretimo piliakalnio susirinkusi rekonstruktorių kompanija sukūrė muzikinį akompanimentą puikiam Naujųjų metų sutikimui.

Kitus Naujamečius ir toliau žadame švęsti kartu. Datą jau žinote, tad jei norite pasilinksminti su bendrabepročių kompanija - nedvejokite prisijungti! Paprastai apie Naujųjų sutikimą pradedame kalbėtis spalio mėnesį, taigi tokiu metu užsukę į "Ardos Metraščius" jau greičiausiai rasite ir daugiau informacijos. Iki susitikimo!