header6

Veikla

Pirmą kartą realiame pasaulyje „Tolkien Lietuvos“ nariai susitiko dar 2003-ųjų gruodį. Gyvi susitikimai ėmė kartotis, o metams bėgant išaugo ir jų skaičius, ir įvairovė, ir pati bendruomenė. Dabar kasmet jūsų dėmesiui siūlome apie pusšimtį renginių, kurie pritraukia šimtus fantastikos mėgėjų iš visos Lietuvos. Glaustą informaciją apie visus praėjusius renginius rasite Metraštyje, artėjančių įvykių anonsus – tinklalapio Renginių skiltyje bei mūsų bendruomenės puslapiuose „Facebook“ platformoje: TL Draugija, RPG Namelis, Lituanicon, Kavinė fantastiška, Fantastinių knygų klubas, Jugger Lithuania.

Čia kviečiame susipažinti šiek tiek plačiau su svarbiausiais tradiciniais renginiais ir jų istorija.

 

Kavinė fantastiška

Kiekvieną mėnesį, dažniausiai ketvirtadienio vakarais, vykstantys atviri nemokami susitikimai, tarsi kultūriniai salonai, kurių metu galima išgirsti pasakojimų fantastinėmis temomis ir pabendrauti apie įvairiausią fantastiką.

 

Fantastinių knygų klubas

Taip pat kasmėnesinis susitikimas, kurio metu aptariame vis naują fantastinę knygą. Į mūsų akiratį papuola ir visiška klasika – „Frankenšteinas“ ar Ž. Verno kūryba, – ir visai nauji kūriniai. Ir visai nebūtina būti knygą skaičius – pristatymo metu išgirsite ir apie autorių, ir apie kūrinio parašymą, ir apie siužetą. Be to, visada stengiamės aptarti įdomiausias kūrinių idėjas ir susipažinti su tuo, kiek jos įmanomos remiantis šiandieninių supratimu apie gamtos dėsnius.

 

RPG Namelis

2016 metais pradėtas rengti kamerinis stalo vaidmenų žaidimų (RPG) festivalis aplink save užsiaugino nemenką entuziastų bendruomenę. Šiuo metu RPG Namelio veikla apima bent kelis renginius kasmet Vilniuje, dalyvavimą įvairiuose festivaliuose, bei, žinoma, patį didįjį festivalį, kuris vasarą savaitgaliui prie vaidmenų žaidimų sutraukia dešimtis žaidėjų ir meistrų.

 

Lituanicon

Fantastikos mėgėjų konventas Lituanicon vyksta kasmet nuo 1990-ųjų. 2016 metais jo organizavimą perėmėme mes ir auginame renginį į fantastinės kūrybos ir idėjų festivalį. Įdomių žmonių pranešimai apie fantastines-futuristines idėjas, kūrybinės dirbtuvės ir konkursai, žaidimai ir kitos veiklos susijungia į vientisą fantastišką dieną. Pastaraisiais metais festivalis vyksta Vilniuje, dažniausiai pavasarį.

 

Jugger

Tai komandinis sportas, panašus į regbio ir fechtavimo hibridą. Pasaulyje žaidžiamas jau tris dešimtmečius, Lietuvoje jį pradėjome žaisti 2016-ųjų vasarą. Dabar kiekvieną sekmadienį vyksta treniruotės – vasarą lauke, žiemą salėje. Keletą kartų per metus komanda vyksta į turnyrus užsienyje.

 

Naujametis

Kiekvienus kalendorinius metus sutinkame kartu švęsdami Naujametį. Tai yra tiesiog nedidelės grupės tolkinistų susitikimas, dažniausiai kur nors toliau nuo miesto. Kelis kartus per Naujuosius metus vyko LARP žaidimai, bet dažniausiai programos nėra.

 

Tolkino skaitymo diena

Viso pasaulio tolkinistai nuo 2003 metų kviečiami susirinkti kovo 25 dieną ir skaityti Tolkino kūrybos ištraukas. Lietuvoje pirmą kartą tą darėme 2012 metais ir nuo tada renkamės kasmet. Pastaraisiais metais Vilniuje susitinkame VU Bibliotekos patalpose Centriniuose rūmuose. Taip pat Tolkino skaitymai vyksta Kaune, Druskininkuose ir Švenčionyse.

 

Bendruomenės gimtadienis

Kovo pabaigoje arba balandžio pradžioje švenčiame bendruomenės Gimtadienį. Šventės data parenkama tokia, kad per daug nenutoltų nuo „Tolkien Lietuvos“ forumo įkūrimo dienos – kovo 25-osios, kuri dar yra ir Gondoro Naujieji metai. Paprastai švenčiame savaitę prieš arba po Velykų. Pirmi pora gimtadienių vyko tik vieną dieną – šeštadienį, – bet vėliau renginys po truputį išsiplėtė, ir nors pagrindinė programa tebėra sutelkta į vieną dieną, visgi daugelis dalyvių atvyksta penktadienį vakare, o išvyksta sekmadienį. O programoje – paskaitos, žaidimai, improvizacijos, vakaronės prie laužo su muzika, ir kitokios tolkinistiškos (ir ne visai) linksmybės.

 

Stovyklos

Du kartus per metus – vasarą ir rudenį – tolkinistai renkasi į Stovyklą. Vasarą tai būna trijų-keturių dienų renginys liepos pabaigoje arba rugpjūčio pradžioje, gamtos prieglobstyje ežero pakrantėje; susipažįstame su vis kitu Ardos kampeliu, nuo Belerijando iki Hobitono. Žaidimai, vakaronės prie laužo, maudynės, vėliavos grobstymas, paskaitos, kūrybinės dirbtuvės... Ir, žinoma, gera nuotaika bei puikiai praleistas laikas laukia visų atvykusių. Rudenį irgi keliaujame iš miesto – į sodybas ar panašias vietas, kur taip pat praleidžiame kūrybišką ir linksmą savaitgalį.

 

Žygiai

Gamta mus šaukia ne tik į stovyklas, bet ir į žygius. Kasmet po keletą kartų iškeliaujame pasivaikščioti. Šaltuoju metų laiku tai dažniau būna vienos dienos išvykos, dažnai pakankamai arti Vilniaus, kad būtų patogu nuvykti viešuoju transportu ar mašinomis. Sušilus orams, einame į savaitgalinius žygius, o kartą metuose, rugpjūčio viduryje, išsiruošiame į Didįjį vasaros žygį. Jo metu savaitę, o kartais ir dar ilgiau, po miškus ir pievas keliauja nesipraususių ir alkanų tolkinistų kompanija, mieganti per mažose palapinėse, bandanti užkurti laužą iš šlapių malkų, kandžiojama uodų ir gąsdinanti pakeliui sutiktus normalius žmones. Kas gali būti geriau?! Pradžioje žygiuodami išnaršę Lietuvą, pastaraisiais metais keliaujame toliau – jau buvome Latvijoje, Estijoje, Švedijoje bei Lenkijoje.

 

Tolkinėjimai

Nuo 2009 iki 2018 metų kiekvieną mėnesį rinkdavomės į Tolkinėjimus. Tai buvo susitikimai Vilniuje kavinėse ar, orui leidžiant, gražiose vietose lauke, kurių metu klausydavomės pasakojimų, žaisdavome žaidimus, spręsdavome galvosūkius ir panašiai. Temos iš pradžių buvo labai susijusios su Tolkinu, vėliau plėtėsi, kol galiausiai Tolkinėjimai peraugo į Kavinę fantastišką. Keletą metų Tolkinėjimai vyko ir Kaune.