header6

Žygis Dzūkijoje

Autorius Laiqua . Paskelbta Renginiai

Kviečiame birželio 15-16 dienomis prisijungti prie vienadienio žygio su nakvyne palapinėse Dzūkijoje. Planuojame eiti Zackagirio ir Girinio pažintiniais takais, esančiais aplink Marcinkonis, iš viso apie 16 km. Maršrutas - daugiausia miško keliukai, šiek tiek asfaltuotų kelių, kelios galimai drėgnesnės vietos, bet visgi veda pažintiniais takais, tad nėra labai sudėtingas. Pakeliui esama lankytinų objektų. Netoli yra ežeras su didele stovyklaviete, parkavimu.

Kavinė fantastiška: Jaunystės eliksyras

Autorius Laiqua . Paskelbta Renginiai

Nuo seniausių laikų sklando legendos apie gyvybės eliksyrus, jaunystės šaltinius, vampyrų ilgaamžiškumą ir pan. Pastarųjų metų molekulinės biologijos atradimai sukėlė naują susidomėjimo bangą: ar galime sustabdyti ląstelių senėjimo procesus? Juk turime tokią galingą mediciną ir biotechnologijas. Ši banga kai kurių pranešėjų lūpose jau virsta cunamiu - žmonijai žadamas išsvajotasis nemirtingumas. Bet ar tikrai taip paprasta? Ar jau radome senėjimo šaknį ir galime ją išrauti? Šiuos klausimus aptars Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro mokslininkė dr. Miglė Tomkuvienė.

Fantastinių knygų klubas: Jaujininkas

Autorius Augustas . Paskelbta Renginiai

Birželio mėnesį fantastinių knygų klube skaitome Andrus Kivirähk "Jaujininką".

Andrus Kivirähk – estų prozininkas, dramaturgas ir scenaristas. Įvairiažanrė rašytojo kūryba apdovanota daugybe literatūrinių premijų, virtusi spektakliais ir televizijos serialais. Jis itin vertinamas už nutrūktgalvišką vaizduotę, taiklią ironiją ir netikėtas etninės kultūros, folkloro, estų istorijos interpretacijas, atmieštas tamsoku humoru. 2020 m. lietuviškai pasirodęs romanas „Žmogus, mokėjęs gyvačių kalbą“ (Mees, kes teadis ussisönu) žaibiškai pelnė skaitytojų simpatijas. „Jaujininkas“ (Rehepapp ehk November) – ne mažiau kultinis romanas Estijoje, jo motyvais sukurtas filmas „Lapkritis“ (November, rež. R. Sarnet, 2017).

„Jaujininkas“ – tai juodojo humoro kupinas pasakojimas apie kaimo gyventojų kasdienybę Estijos užkampyje. Lietingą lapkritį čia persipina ne tik žmonių, bet ir nežemiškų būtybių – velnio, raganos, vėlių, aitvarų, vilkolakių – keliai ir užmačios. Bene svarbiausi kaimiečių užsiėmimai – vogti, smurtauti, girtauti ir nešioti paskalas. Kone kiekvienas jų savaip ydingas, o prireikus pasiruošęs velniui sielą parduoti. Nežemiškieji taip pat ne be trūkumų: aitvaras tėra įkyrus, nuo šeimininko priklausomas padaras, o klastingą ar ilgadantę šmėklą žmogus pajėgus įveikti išmone bei gudrumu. O kokia istorija be meilės, juolab jei ši be atsako? Apie tai gal reikėtų paklausti paties jaujininko.

Apie jaujininką pasikalbėti susitnkame birželio 25 d. mūsų bendruomenės Discord serveryje.

Renginys facebook.

Tolkinėjimai: Dvi Tvirtovės IV 5-7

Autorius Nilde . Paskelbta Renginiai

Tolkinėjimuose kas mėnesį skaitome ir susirinkę aptariame svarbiausią J.R.R. Tolkieno veikalą - "Žiedų valdovą".

Gegužę skaitome ir aptariame ketvirtosios knygos, t.y., "Dviejų tvirtovių" antros dalies 5, 6 ir 7 skyrius "Langas į Vakarus", "Uždraustasis ežeras" ir "Kelionė iki Kryžkelės".

Susitinkame birželio 27 d., 19 val., Vilniuje, bare “Būsi trečias” (lauko terasoje), Totorių g. 18.

Daugiau informacijos - Discord platformoje.

Renginys facebook.

(Renginio iliustracija - “Dviejų tvirtovių" audioknygos viršelis, autorius - Agnius Tarabilda).