header6

Fantastinių knygų klubas: The Grace of Kings

Autorius Augustas . Paskelbta Renginiai

Birželį skaitome Ken Liu romaną „The Grace of Kings“.

Autorius nuostabiai suderina elementus iš klasikinės vakarų ir kinų mitologijos, sukurdamas nuostabų "silkpunk" pasaulį, pilna įkvepiančių veikėjų, staigių siužeto vingių ir net dieviškos malonės.

Šita knyga yra apie revoliuciją ir pokyčius, daugiausia dėmesio skiriant sukilimui prieš imperatorių Mapidéré, kuris prieš kelis dešimtmečius nukariavo ir sujungė nepriklausomas karalystes, siekdamas sukurti geresnį ir taikesnį pasaulį, bet jo „geresnės ateities“ vizija po kelių mėnesių subyrės...

Pasimatyme virtualiai paskutinį Birželio antradienį, 27 dieną, 19 valandą. Renginys Facebook.

 

Tolkinėjimai: Žiedo Brolija II: 1-2

Autorius Augustas . Paskelbta Renginiai

Tolkinėjimuose kas mėnesį skaitome ir susirinkę aptariame svarbiausią J.R.R. Tolkieno veikalą - "Žiedų valdovą".

Birželį skaitome “Žiedo brolijos” antrosios knygos skyrius “Daug susitikimų” ir “Pasitarimas pas Elrondą”.

Susitinkame Vilniuje, bare “Būsi trečias”, Totorių g. 18, ketvirtadienį, birželio 8 d. Renginys Facebook.

(Renginio iliustracija - “Žiedo brolijos" audioknygos viršelis, autorius - Agnius Tarabilda).

Kavinė fantastiška: sci-fi sąmokslo teorijos

Autorius Laiqua . Paskelbta Renginiai

JAV karinėse bazėse ateiviai iš Sietyno žvaigždyno padeda Nobelio premijos laureatams kurti genetiškai modifikuotus hibridus, o tuščiavidurėje Žemėje nacių palikuonys konstruoja skraidančias lėkštes ir veisia naujas prijaukintų dinozaurų veisles. Mėnulis iš tiesų yra tuščiaviduris ateivių laivas, todėl nusileidimą Mėnulyje Stanley Kubrickas filmavo Holivude. Šios ir kitos sąmokslo teorijos dažnai atrodo ne ką mažiau stulbinančiai, nei keisčiausia mokslinė fantastika. Tačiau koks ryšys sieja mokslinę fantastiką ir sąmokslo teorijas? Kada viena įkvepia kitą, o kada – atvirkščiai? Kodėl sąmokslo teorijos tokios gajos, ir taip lengvai kinta? Ir ką reiškia FNORD?

Kavinė fantastiška: būsimosios Marso kronikos

Autorius Laiqua . Paskelbta Renginiai

Kaip žmonės gyvens Marse? Žinoma, į tai tiksliai atsakyti kol kas sunkoka, bet tokie eksperimentai jau vyksta čia, Žemėje. Juose jau dalyvavo ir lietuvė mokslininkė – dr. Inga Popovaitė, kuri porą savaičių gyveno Jungtinėse Amerikos Valstijose, Jutos dykumoje įkurtoje Marso dykumų tyrimų stotyje, kurioje sukurtos Marso aplinkai panašios sąlygos.