header6

Kitos adaptacijos

Tolkino kūriniai buvo perkelti ne tik į kino ir televizijos ekranus. Būta ir radijo vaidinimų, spektaklių, netgi miuziklas. Jie trumpai pristatyti žemiau.

Dar 1954 m. BBR radijo stotis pastatė pusvalandžio trukmės radijo vaidinimą pagal Tolkino poemą "Beortnoto, Beortelmo sūnaus, sugrįžimas" ("The Homecoming of Beorhtnoth, Beorhthelm's Son").

1955-56 m. BBC sukūrė 12 dalių radijo vaidinimą "Žiedų Valdovas". Pirmos šešios dalys buvo paremtos "Žiedo brolija", į kitas šešias sutalpintas likęs romano turinys. Deja, šie įrašai neišlikę, tačiau žinoma, jog Tolkinui jie atrodė gana neblogi.

1968 m. BBC radijo eteriui pritaikė "Hobitą"; tam jiems prireikė 8 serijų.

1979 m. "Žiedų Valdovo" radijo vaidinimas buvo pastatytas JAV. Tai buvo pusiau mėgėjiškas projektas, ir jo kokybė smarkiai nusileidžia BBC produktams.

1981-82 m. ta pati BBC sukūrė naują radijo vaidinimą, taip pat "Žiedų Valdovą". Šįkart jis susidėjo iš 26 pusvalandžio ilgio serijų; po metų jos buvo perdarytos į 13 valandos ilgio serijų.

1992 m., ir vėl BBC, pastatė radijo vaidinimą iš Tolkino pasakų rinkinio "Pasakos iš Pražūtingo krašto" ("Tales from the Perilous Realm"). Keturios istorijos papasakotos per šešias serijas.

2006-2007 metais iš pradžių Toronte, o vėliau Londone, buvo pastatytas "Žiedų Valdovo" miuziklas. Šis ambicingas ir brangus projektas, trijų valandų trukmės spektaklis, susilaukė prieštaringų kritikų vertinimų ir buvo finansiškai nuostolingas. O gaila... Daugiau apie jį perskaityti galite oficialiame tinklalapyje.

Informacija bus pildoma.