1930-aisiais metais Tolkinas parašė poemą "Baladė apie Aotru ir Itruną" (The Lay of Aotrou and Itroun). Išspausdinta ji buvo tik vieną kartą, 1945-aisiais metais žurnale The Welsh Review. Bet šį rudenį, tiksliau lapkričio mėnesį, jį bus išleista atskira knyga, su Tolkino tyrinėtojos Verlyn Flieger komentarais.
Ir kūrinio stilius, ir net pavadinimas turi daug sąsajų su keltiškomis poemomis: žodžiai "Aotrou" ir "Itrou" reiškia "Valdovą" ir "Valdovę". Ketvirtojo dešimtmečio pradžioje Tolkinas kurį laiką ypatingai domėjosi keltų literatūra ir keltiškomis kalbomis, tad ir poemą parašė keltiškų baladžių stiliumi. Tokį stilių jis naudojo ir viduržemiškai poemai apie Bereną ir Lūtijeną, tačiau Aotru ir Itrunos gyvenimas yra daug liūdnesnis, nei šių Pirmojo amžiaus herojų. Aotru prašo miške gyvenančios raganos pagalbos, kad su žmona galėtų susilaukti vaikų, o ragana - Korigan - jam padeda, bet vėliau pareikalauja atlygio, kuris pasiglemžia ir Aotru, ir Itrunos gyvybes. Ragana Korigan, sakoma, yra elfų valdovės Galadrijelės prototipas, nors tas piktasis charakteris, kokiu pasižymi Korigan, išliko tik dvorfų ir kai kurių žmonių baimingose legendose apie Lotlorijeno valdovę.
Kartu su poema knygoje turėtų būti ir panašiu metu rašytų susijusių eilėraščių rinkinys. Visi kartu šie kūriniai atskleidžia keltiškąjį Tolkino kūrybos etapą.
Iliustracija - kadras iš Žiedų Valdovo spektaklio, Galadrijelė ir Frodas