header6

Kitąmet bus išleista Bereno ir Lūtijenos istorija

. Paskelbta Naujienos

2017-ųjų metų gegužę leidykla HarperCollins pristatys naują Dž. R. R. Tolkino knygą. “Beren and Lúthien” („Berenas ir Lūtijena“), redaguota Kristoferio Tolkino, kol kas bus išleista angliškai įvairiose šalyse vienu metu; taip pat planuojama bent keletas vertimų (į lietuvių kalbą vertimo kol kas neplanuojama, bet ką gali žinoti, gal situacija pasikeis).

Istorija apie Bereną ir Lūtijeną yra turbūt gražiausia ir laimingiausia legenda iš „Silmariljono“. Pirmoji jos versija parašyta dar 1917-aisiais metais – būtent šio įvykio šimtmečio progai paminėti ir išleidžiama knyga. Nuo to laiko istorija pasikeitė ne vieną kartą, egzistuoja daugybė jos versijų. Kristoferis Tolkinas, Profesoriaus sūnus ir jo literatūrinio palikimo tvarkytojas, surinko visas šias versijas ir sudėjo į vieną rinkinį. Jo pradžioje pateikiamas daug kam negirdėtas ir nematytas pirmasis legendos variantas, kuriame Berenas yra elfas, o ne žmogus, o Saurono vietą užima piktasis kačių valdovas Tevildo. Toliau rinkinyje pristatyti legendos pokyčiai iki galutinio, „Silmariljone“ išspausdinto, varianto.

Knygą numatoma išleisti gegužės mėnesį, kai sueis dešimt metų nuo tragiškosios Tolkino legendos, „Hūrino vaikų“, išleidimo datos. Pirmąjį leidimą puos Alan Lee iliustracijos.

Ko dar įdomaus galime tikėtis iš šio kūrinio, savo bloge rašo vienas žymiausių Tolkino tyrinėtojų John Garth.