header6

Animacinis filmas apie Helmą Kūjarankį

. Paskelbta Naujienos

Prieš kelias dienas kaip perkūnas iš giedro dangaus kino (ir animacijos) gerbėjus pasiekė žinia, jog Warner Bros animacijos padalinys bei New Line Cinema kurs animacinį filmą apie Viduržemę. Tiksliau – apie rohirimus. Nors kol kas apie šią ekranizaciją beveik nieko nežinome, kelios detalės jau aiškios, o apie kai kurias kitas galima pasamprotauti.

„Rohirimų karo“ („War of the Rohirrim“) veiksmas vyks maždaug 200-250 metų prieš „Hobito“ įvykius. Tuo metu Rohaną valdė karalius Helmas, dėl savo jėgos pramintas Kūjarankiu. Jis gynė kraštą nuo dunžemių žmonių, gyvenusių į vakaris, bei Gondoro priešų pietuose. Helmas labai siejamas su Hornburgo tvirtove, kartais vadinama Helmo dauba (iš tiesų Helmo dauba vadinama didesnė gynybinių įtvirtinimų grupė, taip pat pats tarpeklis Baltuosiuose kalnuose tarp Rohano ir Gondoro). Helmas atsitraukė į Hornburgą, kai Rohaną užgrobė dunžemietis Vulfas. Priešams apgulus šią paskutinę tvirtovę, Helmas žiemą pats ėjo į kovą su jais, naktimis persekiojo ir naikino užpuolikus, kol vieną naktį mirė nuo šalčio. Jo rago aidas dar ilgą laiką kėlė baimę visiems Rohano priešams ir sustiprindami pačių rohirimų ryžtą; tą matėme ir Žiedo karo metu, kai Hornburgą buvo apsiautę Sarumano orkai.

Pagrindinės žinios apie Helmą ateina iš „Žiedų Valdovo“ A priedo antros dalies, kurioje trumpai aprašyta rohirimų istorija. Būtent šią kanoninę informaciją ir galės naudoti filmo kūrėjai, nes jų – tiksliau, „Middle Earth Enterprises“, turima licenzija apima tik „Hobitą“ ir „Žiedų Valdovą“, bet ne kitus Tolkieno kūrinius. Daugiau apie Rohaną Tolkienas rašė nedaug, bet vieną reikšmingą šios šalies istorijos detalę randame „Nebaigtosiose sakmėse“ – ten yra skyrius apie Gondoro vietininko Kiriono ir rohirimų (tuomet dar taip nesivadinusių) karaliaus Eorlo sąjungą, Eorlo priesaiką ir Kiriono dovaną – regioną, tapusį Rohanu. Visgi tai įvyko keliais šimtmečiais anksčiau, nei numatoma animacinio filmo istorija; Helmas buvo jau devintasis Rohano karalius.

Pagrindiniai filmo kūrėjai – Jeffrey Addiss ir Will Matthews – anksčiau kūrė serialą „The Dark Crystal: Age of Resistance“. Prie filmo taip pat jungiasi Philippa Boyens, viena iš „Žiedų Valdovo“ bei „Hobito“ trilogijų scenarijaus autorių. Warner Bros ir New Line Cinema patvirtino, kad animacinis filmas bus „tame pačiame pasaulyje“, kaip ir garsiosios filmų trilogijos. Ar tai reiškia ką nors daugiau, nei galbūt panašią Hornburgo įtvirtinimų išvaizdą, kol kas nežinia. Animacinio filmo režisierius bus Kendži Kamijama, kurio paskutinis darbas buvo serialas „Ghost in the Shell SAC_2045“. Animavimu turėtų užsiimti kompanija Sola Entertainment, pastaruoju metu dirbusi prie animacinių serialų „Blade Runner: Black Out 2022“ ir „Ultraman“. Taigi iš naujojo projekto galima tikėtis panašumų į šiuos.

Kol kas nepaskelbta, kada numatomas filmo išleidimas, tačiau jis turėtų būti rodomas ir kino teatruose. Tai – neįprastas nutikimas, bent jau JAV, kur animaciniai filmai būna arba skirti vaikams, arba labai plačiai auditorijai skirtos komedijos. Ganėtinai nišinio – kad ir kokie pelningi buvo „Žiedų Valdovas“ ir „Hobitas“ – turinio nevaikiška anime JAV kinuose nepasirodo beveik niekada. Ar „Rohirimų karas“ gali pakeisti šią tradiciją ir sugrąžinti Vakarų publikos susidomėjimą animaciniais filmais suaugusiesiems? Kol kas taip teigti dar tikrai per anksti, bet atsiminus, kad „Žiedų Valdovo“ trilogija sukėlė fantastinių filmų atgimimą, nurašyti tokios idėjos irgi nederėtų.

Daugiau informacijos apie anime, kai jos jau bus, rasite IMDb puslapyje.