header6

Kavinė fantastiška: Žmogiškoji technomagija

. Paskelbta Renginiai

Žmogiškoji technomagija - arba špargalkė fantastikos rašytojui, į ką vertėtų atkreipti dėmesį rašant apie XXI a. Žemę.

Kas Žemei iš tiesų yra Žmonija? Gyvūnų rūšis – o galbūt įvykis, vienas iš jos procesų? Mes fantazuojame, kaip teraformuosime kitas planetas – bet ar pastebėjote, kad patys teraformuojame Žemę jau daugiau nei 10 000 metų? Kaip dabartinė mūsų planetos geopolitinė santvarka atrodytų nešališko ateivio akimis? Kokios yra didžiausios Žmonijos baimės – ir kiek jos iš tiesų yra pagrįstos?

Ar dabartinę mūsų robotiką galima išties vadinti pažangia – ir kaip ši sritis galėtų atrodyti po poros dešimtmečių? Kokios iš tiesų yra dirbtinio intelekto galimybės – ir ar tiesa, kad požymius to, kas galiausiai buvo pavadinta COVID-19, pirmiausia pastebėjo būtent DI?

Genų inžinerija, odos storumo egzoskeletai ir skafandrai, šių dienų blogiečiai bei herojai (ir ką Elonas Muskas mano apie savo tėvą?) – ir dar daug ką bus galima išgirsti artimiausioje „Kavinėje fantastiškoje“, kurioje pranešimą skaitys dienomis programuotojas, o naktimis – Žmonijos progreso stebėtojas ir iliuminatas Justas Sadzevičius - o moderuos mokslo ir technologijų žurnalistas Adomas Rutkauskas. Lauksime rugpjūčio 27 d., 19 val. kavinėje-bare „Būsi trečias“ Totorių g.

Facebook įvykis.