header6

Fantastinių knygų klubas: „Kioši iškilimas“

. Paskelbta Renginiai

Birželį skaitome amerikiečių fantastikos autoriaus F. C. Yee romaną „Kioši iškilimas“ („Rise of Kyoshi“), kuriame skaitytojas supažindinamas su serialo „Avatar: The Last Airbender“ priešistore.

Veiksmas vyksta Rytų Azijos įkvėptame sukurtame pasaulyje, suskirstytame į valstybes, kurių pagrindą sudaro vandens, žemės, ugnies ir oro stichijos. Kai kurie žmonės iš kiekvienos tautos, vadinami „benderiais“, gali valdyti stichiją, kuria paremta jų tauta.

Vienas žmogus, Avataras, gali valdyti visus keturis elementus ir po mirties persikūnija į kiekvieną iš tautų nesibaigiančiame cikle.

Po devynerių metų desperatiškų kito Avataro paieškų atradus jauną, žavų Avatarą Yun, keturiose tautose įsivyravo stabilumas - iki tol, kol Žemės karalystėje gimusi Kyoshi, neįkyri Yun draugė ir tarnaitė, misijos į Pietų ašigalį metu pademonstruoja nepaprastus sugebėjimus. Kai Avataro tapatybė atsiduria pavojuje, o tarp sąjungininkų augantys neramumai perauga į smurtą, Kyoshi priversta kartu su ugninga drauge Rangi bėgti iš Avataro dvaro, pasiimdama tik metalines karo vėduokles ir tėvų paliktą galvos apdangalą.

"Kioši iškilimas" - tai ilgiausiai šio mylimo pasaulio istorijoje gyvenusios Avatarės istorija, kurioje aprašoma Kioši kelionė nuo kuklios kilmės mergaitės iki negailestingos teisingumo vykdytojos, kurios vis dar bijoma ir kuria žavimasi praėjus šimtmečiams po to, kai ji tapo Avatare.

Aptarti F. C. Yee romaną “Rise of Kyoshi” susitinkame birželio 28 dieną 19 val.
Viršelio iliustracijos autorė - Jung Shan Chang